Pogledaj jedan post
Old 02.09.2017., 11:52   #76
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Jaka je to istraga koju si ti pokrenuo, koji, kako sam priznaješ, ne znaš ništa o tome. Baš me zanima kamo će sad teme dovesti "potraga za istinom" jer ne priznaješ postojeće činjenice. Sretno.
A eto ti se našo meni bukvice čitat umjesto da se držiš teme. Ako na ovu temu nemaš kaj za reči, a vidim da nemaš, onda se prebaci na onu temu gdje imaš kaj za reći. Ja naravno nisam bio svjedok u tim događajima, jer bi danas imao 127 godina, ali sam nešto malo pročitao o svjedočenju ljudi iz tog doba, o činjenicama i tako dalje jer mi je tema dosta interesantna i nikad ne zastarijeva, a dodatnu draž joj daje činjenica što se radi o najvećem brodu (brodovima) iz tog vremena i to "nepotopivim", pa kad se pridoda tome da je to bilo prvo (i posljednje) putovanje navodnog "Titanica"-i činjenica da je on imao već broda blizanca (Olympic) koji je bio "smrtno bolestan" vjerojatno je odluka bila - da se ipak "pokopa" smrtni bolesnik a da se "brat koji puca od zdravlja" tj. "Titanic" ostavi na životu. Razlog više je i to što su na "bolesniku" putovali i neki utjecajni ljudi koji su vlasniku broda radili o glavi i "nitko za njima zaplakati neće", a iber toga dodatni razlog je bila velika svota "vampum-zelembaća" od osiguranja kojim su napunjeni džepovi, firma se spasila i dovršen je novi sestrinski brod "Britannic".
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom