Pogledaj jedan post
Old 03.02.2009., 02:51   #11
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Nije to moje misljenje o konkretnom razlogu odlaska, vec moje opcenito misljenje. sto bih ja i kako bih ja, da sam kojim slucajem vlasnik konzervativnih novina.
Ne, napisao si:
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
...Moje osobno misljenje: vjeciti borac protiv komunizma, bleiburskih krvnika i Tita moze jedno vrijeme biti interesantan odredjenom broju ljudi. No, osim sto nije aktualan, nema veze sa stvarnoscu 21. stoljeca, s vremenom postane dosadan. Nema tu nekog velikog ideoloskog problema, radi se o predvidljivosti i dosadi. Valjda to shvacaju i vlasnici Vecernjaka...
...pa su mu (dakle - s pravom) dali otkaz...
Sorry, ali to je objašnjavanje i opravdanje za otkaz u Večernjaku, a ne u nekim tvojim imaginarnim novinama...
A sve je tvoja pretpostavka - upravo ono što si meni predbacio... (Ja sam ipak "pretpostavljala" manje - oslonila sam se na citat o Dujmovićevoj izjavi u vlastitoj emisiji o tome kako mu je u Večernjaku zabranjeno pisanje...

Naravno, sad netko "pametan" može povesti diskusiju o tome što znači "zabranjeno"... i o tome kako netko opravdani otkaz može doživjeti kao "zabranu pisanja"...bla...bla...bla... Ipak - za pretpostaviti je da se relativno ozbiljan novinar ne bi olako razbacivao riječima... bar ja tako očekujem...)

Ukratko - osvrt na dosadašnji tijek teme...: dakle, pored dosta "insidera" koji "svašta" znaju, o ovome nitko ne zna ništa. Niti ikoga, izgleda, zanima zašto je relativno poznati novinar (možda njihov kolega) iznenada, bez objašnjenja (bar nekog dostupnog čitalačkoj javnosti koja ne prati njegovu emisiju na Z1), prestao pisati kolumne... Tužno.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 03.02.2009. at 03:19.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom