Pogledaj jedan post
Old 24.09.2009., 15:55   #6
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bi točno ova tema trebala biti, možda na podforumu Roditelji i djeca, a možda ovdje. Moderator može premjestiti temu ako sam fulala podforum.

Naime, zanima me što mislite o majkama koje su napustile svoju djecu. Ne mislim direktno na majke koje dijete ostave u domu čim se rodi, nego žive i brinu se za to dijete nekoliko godina, a onda ga napuste.

Osobno, znam jednu curu (sada već ženu) iz mojeg susjedstva koja je ostavila svojeg sina. Bila je s njim do njegove četvrte godine, živjela s njim u istoj kući, brinula se za njega... sve ono što majke rade, a onda ga je jednog dana ostavila kod bake. Prošlo je već 3 godine od toga događaja, nije nazvala niti jednom da pita je li to dijete uopće živo, zdravo. Prije godinu dana je rodila curicu nekome čovjeku, za nju se brine... živi s njom, a mali kao da nije živ.

Znam što se događa u toj obitelji zato što su moji roditelji kumovi sa bakom malog G. Sad je u najgorim godinama, sve želi znati, ima milijun pitanja. Jednom sam s njim gledala crtiće i odjednom me pitao gdje je njegova mama i kada će se njegova mama vratiti. Mene je toliko srce boljelo, počela sam plakati i nisam znala što da mu kažem. Malome su doma rekli da mama kao radi u Rijeci i da će doći, ali i on sam je shvatio da od toga vjerojatno neće biti ništa. Mali je tako vedro dijete, razigran je skroz, svaki put kad me vidi da idem ulicom dođe do mene i poljubi me u obraz, dođe kod mene doma gledati crtiće... ma, prekrasno je dijete. Tim više mi ga je žao što se svi na njemu iživljavaju, rekla sam već da je razigran, ali nije zločest. Žao mi je što ga netko može udariti kad se sjeti ili izderati se na njega.

Mali ima predobrog oca koji živi skupa s malim u bakinoj kući, no eto, čovjek radi i nije uvijek doma s malim, i u baš tim trenutcima je mali kriv za sve svima...

Da ponovim opet pitanje, što mislite o takvim bezosjećajnim ženama koje svoju djecu ostave bez da trepnu okom?
Ja sam majka i sama pomisao na takvo što me užasava. No, neću suditi jer ne znam o čemu se radi. Ugl, jako žalosna priča.
frogy is offline  
Odgovori s citatom