Pogledaj jedan post
Old 29.02.2012., 15:20   #5
Ima smisla s obzirom na status Kambodze u tom djelu azije, u poredjenju s njihovim komsijama. Isto kao sto su cjene nize nego recimo na Tajlandu.
Bar mislim da je to povezano. U svakom slucaju, zvao sam konzulat u Zagrebu u vezi ovoga, ispostavilo se da je moguce ostati 6 mjeseci (3 ulaska po 2 mjeseca) najvise s obicnom, turistickom vizom tamo.

To mi je kao problem, jer da bih dobio produzetak na to moram da se vratim ovamo, a osim toga, turisticka viza nije nikakvo dugotrajnije rijesenje, mada bi mi odgovaralo vise da nisam ogranicen na 3, 6 ili koliko god mjeseci, pa ne moram da planiram i mislim kad cu da se vratim.

Stabilnija opcija je da dobijem biznis vizu, tako mi rekoshe u konzulatu. Da nadjem tamo nekog ko bi garantovao za mene i dao mi potrebnu papirologiju, tako da sledeci put akd dizem vizu mogu da dobijem biznis vizu s kojom je moguce ostati duze. Pokretanje licnog biznisa, to nemam pojma kako realizovati na Tajlandu ? Mislim, zna li neko odakle krenuti u opste.. posto tamo se mogu sad pojaviti samo s turistickom vizom, a koliko ja znam s takvom vizom ne bih imao nikakve mogucnosti da otvorim bilo sta, pa da dobijem drugu vizu..
Dr.Mr is offline  
Odgovori s citatom