Pogledaj jedan post
Old 28.01.2012., 22:42   #143
Dakle, ukratko: zgrada je završena u 10. mjesecu 2007. prema važećoj građevinskoj: prizemlje + kat + potkrovlje. Početkom 2008. zgrada dobija uporabnu dozvolu. U proljeće 2008. počinju radovi na otvaranju podrumske etaže (koja je već prije bila izgrađena, ali zatvorena podom i zidom dok ne prođe uporabna). U toj podrumskoj etaži su šupe koje je investitor "dao" uz svaki stan, ali i 2 stana koja je "ostavio" sebi. Jednog je ubrzo prodao (!!), drugi je još uvijek prazan. Od 6 legalnih stanova u zgradi, 5 je prodano, a jedan je on ostavio sebi. Taj je stan, paralelno s tim radovima u podrumu, proširio na terasu s jedne i druge strane zgrade (terasa ide okolo stana).
Ja sam ga početkom 2009. prijavila građevinskoj (zatvaranje terase i stanovi u podrumu) a i podigla sam dvije tužbe protiv njega ... zbog nedostataka u stanu te umanjenja vrijednsti. Prijava građevinskoj je 2 godine stajala u ladici, te je tek nakon moje urgencije proslijeđena u postupak krajem prošle godine, no na uviđaju se još nitko nije pojavio. U međuvremenu smo mi suvlasnici još jednom zajednički podignuli prijavu građevinskoj u 11. mjesecu 2011. godine. Upravitelja imamo, no od njega nikakve koristi, bojim se.

A to arh snimanje se mora fizički izmjeriti ili se može napraviti prema projektu ili etažnom elaboratu ili ....?

ZZZdenka, hvala ti puno na informacijama, vodim te na kavu kad navratiš u Zagreb


Quote:
ZZZdenka kaže: Pogledaj post
razumila sam te da je taj podrum zajedničko vlasništvo, a onda je on od podruma napravio 2 stana bez vaše suglasnosti, zašto ga niste prijavili? kad je to izgrađeno? prije 21.06.2011. ili kasnije?
nije moguće da suvlasnik u zgradi prepiše zajedničko vlasništvo na sebe bez ....
Marja is offline  
Odgovori s citatom