Pogledaj jedan post
Old 30.01.2012., 18:17   #146
e, onda ja u ovom slučaju ne vidim problem
sve ste napravili kako treba da se zaštitite
na vrijeme ste podnjeli prijavu građevinskoj inspekciji i iskazali svoje nezadovoljstvo da se nadograđuje i ja zaista ne vidim načina na koji će on to ozakonit mimo odobrenja ostalih suvlasnika

Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Da, tip je bio investitor (no lik se da bi izbjegao plaćanje poreza nigdje ne pojavljuje kao investitor već su to 2 vlasnika parcele na kojoj je zgrada izgrađena). Mi s njim nismo potpisali kupoprodajni ugovor, no novac je uplaćen njemu budući je on prema svima nastupao preko punomoći ta 2 vlasnika.
No, taj podrum ne postoji u papirima. Nije obuhvaćen građevinskom dozvolom, niti uporabnom. Zato i velim da nam je dao šupe u podrumu jer ih nije mogao prodati uz stanove kada one de facto ne postoje, pa ih tako i nema u vlasničkom listu. Ne znam kako drugi suvlasnici, ali ja imam papir kojeg je potpisao, a na kojem on navodi kako mi poklanja šupu u podrumu, no to nije ugovor jer u trenutku potpisivanja kupoprodajnog ugovora, podruma nije bilo.
Ova tužba u vezi nedostataka znam da nema veze. Morala sam ga tužiti jer bi mi inače istekao garantni rok, a lik mi nije sve isporučio.
No podigla sam ja i drugu tužbu za umanjenje vrijednosti zbog ta dva podrumska stana kao i zbog njegovog proširenja na terasu. Tu se eksplicitno navode stanovi u podrumu.

ZZZdenka, hvala ti na strpljenju i objašnjenju i još jednom veeeeeliko
__________________
NEVER BE AFRAID TO SAY WHAT YOU FEEL
ZZZdenka is offline  
Odgovori s citatom