Pogledaj jedan post
Old 20.06.2004., 07:41   #10
Quote:
Da; ne kaze u kojoj. A u to vrijeme ne postoji Al Aksa u Jeruzalemu, nju grade tek Umajadi. Meni se prije cini da bi ta najudajenija mosheja bila neka, koja je imala tu svrhu dakle, bila u pitanju gradjevina ili samo mjesto), a bila je najdalja uspostavljena, do tad, u vrijeme Muhamedovog nocnog putovanja ... znaci, negdje u Arabiji, u muslimanskoj domeni... a po meni, muslimanski odnos prema Jeruzalemu, opisan u vecini mog posta, tu moju teoriju i dokazuje...
Al Aqsa, odnosno mesdzid Al Aksa , je okolica blagoslovljenog mjesta.U kontekstu islama postoje tri sveta mesdzida, a to je onaj u Mekki (oko Kabe) , onaj u Jerusalemu(u okolici Hrama), i onaj u Medini (okolica Poslanikove dzamije).

Quote:
Meni se prije cini da bi ta najudajenija mosheja bila neka, koja je imala tu svrhu dakle, bila u pitanju gradjevina ili samo mjesto
Eventualno da si u pravu, uzmimo to kao hipotezu, onda bi ta "udaljena zemlja" (u Arabiji) jedino mogla zahvatati podrucje Medine(odnosno Jasriba koji je gledajuci iz pravca Mekke u "liniji" prema Al Kudsu), medjutim masdzid u Medini je sasvim drugi od ovog u Aksi.Na dalje kada se govori o Al Aksi(u uzem smislu te rijeci) govori se o Solomonovom (Sulejmanovom) hramu, ili josh preciznije o okolici hrama, a ne sam hram(kako rekoh kao sto je okolica Hrama u Jerusalemu blagoslovljena, tako je komplet okolica Mekke blagoslovljena pa je npr. tu u potpunosti zabranjeno ratovati).

Da se vrnem na hipotezu, ako je 'postojalo neko Arapsko mjesto'(ili hram) tvoja hipoteza bi trebala reci koje je to mjesto(a da nije kod jerusalema, ili kod Medine, jer su ta dva mjesta vec "zauzeta"...da tako kazem)?
Adura is offline  
Odgovori s citatom