Pogledaj jedan post
Old 06.09.2007., 08:44   #85
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
a odakle mu je otac?

napisala sam da je upisan po očevu mjestu rođenja... ok, otac jest bio upisan u hrvatskoj, ali tad je to mjesto bilo pod krajinskom vlašću, pa nije mogao do friških dokumenata. sva sreća ja sam sačuvala potvrdu o njegovu državljanstvu za naše vjenčanje koja je pak pokzalo se bila tada (1964) nepotrebna za muškarce... ali sad je dobro došla jer je je to bio ipak službeni dokument republike hrvatske. to je dobro došlo i ocu i sinu za domovnicu. zato sam rekla da bi bilo bolje da je bio upisan po meni, sve skupa bi bilo jednostavnije.

ako si mislio pitati za nacionalnost, to je drugi par cipela. nama nije bilo važno ni onda ni sada.
to ne znači da ga se odričemo. već samo da dajemo prednost nekim drugim kvalitetama. činjenica jest da smo oboje rođeni i školovani u hrvatskoj, da je on u svim osobnim dokumentima imao zapisano mjesto rođenja u hrvatskoj, a u zagrebu je živio dulje nego ja.... od 1957!, a ja od 1959! ( a ti se tada sigurno nisi još rodio!)

bez obzira koje nacionalnosti bio... do friških državnih potvrda nije mogao! a ja jesam! a to je bilo 1992. jako bitno.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom