Tema: Maline
Pogledaj jedan post
Old 14.04.2009., 06:33   #13
Nije da me zanima, ali .... nekako mi se cini, dopustam da sam u krivu, da takve kombinacije gdje te se uvjetuje za nekakav ugovor o dugorocnoj suradnji da moras kod nekoga kupiti sadnice nije neka prica kojoj treba vjerovati. Kazem, dopustam da sam u krivu.
Zasto tako mislim? Zato jer mi to govori da ako se otkupljivac mora petljati sa sadnicama i nekakvim kapitalnim (na tudjoj zemlji, tudji projekt, dakle na polulegalan nacin jer uvijek postoji mogucnost da drzava promijeni uvjete pod kojima ce dati novce) a koja se cekaju godinu dana (a znamo koliko kostaju novci na godinu dana) da mu otkup nije glavni posao, odnosno da ne gleda dugorocno vec se bojim da se radi o sistemu "take the money and run". Nesto slicno prici sa puzevima. Sistem gdje ce jedna strana uloziti sve (novce, zemlju, rad ...) a druga barata samo sa obecanjem da ce proizvedeno otkupiti mi ne lici (molim lijepo, meni osobno) na potencijal za dugorocnu suradnju. Mozda jednog dana i promjenim misljenje, ali sada tako mislim.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom