Pogledaj jedan post
Old 08.06.2017., 14:42   #282
Quote:
kofilica kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se ova zadnja rečenica odnosi na to da ima smisla da ih ljudi čuvaju. Moje platne liste su nepotpisane i nepečatirane. Meni se čini da tim komadom papira mogu mahati u vlastitom računovodstvu ili se nekome samo prijetiti da imam dokaze koliko sam zarađivala. Teško mi je povjerovati da moje liste imaju neku pravnu vrijednost. Pa i za vrtić i za kredit sam morala ići u računovodstvo po potpisani primjerak. Dakle, oni koji nisu hrčci i/ili ne robuju navici, kome misle pokazivati komad papira s nekim brojakama? Ako im taj papir samo pruža neku (lažnu) sigurnost, onda mogu shvatiti da se radi o ljudima kojima je jako bitna kontrola nad financijama i koji će se teško ili nikako opustiti u zajedničkim financijama.
Ne znam zašto filozofiraš i dalje, umjesto da naučiš svoja prava, budući da radim u računovodstvu i objašnjavam ti iz prve ruke kako stvari funkcioniraju.

Platna lista, ne samo da pruža sigurnost, nego je i ovršni dokument, znači u slučaju da plaća kasni, poslodavac ti je svejedno dužan izdati POTPISANU platnu listu, gdje se nalazi i podatak u dugovanjima. S tom ispravom možeš izravno na finu i pokrenuti ovrhu i naplatiti se. Kazna za neizdavanja je oko 100.000kn po radniku. Ako ti to ne izdaju, budi sigurna da plaća ne da slučajno kasni, nego ti nemaju namjeru niti isplatii ništa.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom