Pogledaj jedan post
Old 14.07.2017., 11:23   #144
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Sve je to super ako ona stvarno ima namjeru raditi na sebi radi sebe same i ako je čvrsta u toj odluci, a ne ako to radi samo da tebe smiri i time navuče da ostaneš s njom. Jer ako je tako, brzo ti opet slijedi jovo na novo.
I ja sam pomislio na to.
Ipak, želim joj vjerovati da to čini, jer ima namjeru ispraviti neke stvari.
Moram joj vjerovati, jer ako joj ne vjerujem stvar je osuđena na propast već unaprijed.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Pazi, jednom ti je žena već pod pritiskom popustila i potražila pomoć, a onda je jako brzo (nakon jednog susreta, koliko sam shvatila) odustala. Navedeno ukazuje na to da je velika vjerojatnost da ne samo da ona ne misli duboko u sebi da ima problem, nego i na to to da pomoć traži samo zato da tebe, koji trenutno vršiš pritisak na nju, udobrovolji dovoljno da ne odeš iz vašeg odnosa.
Razrovarao sam o tome s njom.
Upravo ovo što mi pišeš sam joj rekao.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Sukus svega je ona stara narodna prema kojoj nitko ne može drugoga mijenjati, nego samo može mijenjati sebe i svoje ponašanje.
Možeš promijeniti drugu osobu, ako se ta osoba želi promijeniti.
Korijen njene ljubomore i nekih drugih mehanizama je strah.
To nije karakterna osobina koju se ne može osvjestiti i ne može promijeniti.
Najčešće je naučeno, često je posljedica nekih trauma i negativnih iskustava.
Vjerujem da se može.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Kažem to zato jer mi je teško, ako ne i nemoguće, povjerovati da se toliko destruktivna ljubomora može potpuno potisnuti u bilo kojoj fazi veze. Prije mi cijela priča ukazuje na njenu početnu fasadnu samokontrolu i tvoje namjerno žmirenje na pukotine na toj fasadi.
Da, ona je lijepa, pametna, brižna, vrijedna, yada yada. Ali eto, ima veliki psihološki problem koji ti čini život doslovnim paklom. Sada možeš vidjeti iz vlastitog primjera kako na kraju te sve kvalitete znače pišljivi bob za vaš odnos, kad vam ta jedna njena mana uništava brak iz temelja.
Da. Točno.
U početnoj fazi veze događalo mi se da imam neki čudan osjećaj da nešto ne štima, da postoji nešto "ispod fasade" što mi promiče.
Zažmirio sam.
Pogodila si u sridu.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Što god se na kraju dogodilo, bilo bi dobro da razmisliš i o svojim psihološkim startnim pozicijama koje su te dovele tu gdje sada jesi. Da ti se u slučaju presude vašem braku ne bi dogodio još koji budući odnos/brak sa sličnim ili istim scenarijem.
Znam što me dovelo do toga.
Prije naše veze sam imao jako tešku prometnu nesreću, koju sam jedva preživio.
3 bolnice. 6 operacija. Godinu dana nevjerovatnih muka i bolova.
Nesreća je ostavila i neke trajne posljedice na moje zdravlje, ali i u glavi.
Promijenila mi je život, posao, sve.
Bio sam slab i usamljen. Bio sam u jako teškoj emotivnoj situaciji.
I ona je imala u to vijeme jako stresnu situaciju - imala je težak razvod.
Takvi, ranjeni i oštećeni, smo ušli u vezu.
Gregorius is offline  
Odgovori s citatom