Pogledaj jedan post
Old 02.03.2011., 22:48   #15
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
specijalci inače pravilo jest da hlapi približno 0,1 promil po satu.

e sad, zaboravio sam, al me zanima, koliko okvirno alkohola treba za 0,1 promil kod osobe mase 90 kg, odnosno postoji li neka"formula" kako izračunati bez puhanja
Distribucija alkohola je čista matematika. Čvrsto tkivo(npr kosti) čini manji postotak organizma, pa se uglavnom zanemaruje u računici. Masno tkivo prilično dobro sudjeluje u distribuciji alkohola. Najviše alkohola završi u krvi kad tek počneš piti. tako da, ako si tek popio 2-3 ljute, neka minorna razlika će biti ako si mali i mastan nego visok i mršav.

Uglavnom trebaš računati koliko ima alkohola u piću-npr litra žestice ima 400ml alkohola, jednostavnom računicom, ako je izeksaš imat ćeš

80kg = 400:80 000= 5 promila.

E sad, kod manjih količina popijenih, npr jedna piva razlike kod ljudi su mnogo izraženije, jer kapacitet detoxikacije znači više.
Npr, mjerili smo na faxu (pili smo razrijeđeni med. alkohol) i u osoba iste težine kod testa opterećenja sa 30g alkohola razlike su bile od 0.2 do 0.5 promila za težinu od 75-90kg.(ja sam bio onaj sa 0.2 i 75 kg)

Bolje popiti jednu čašu vina/piva i onda si 100% siguran da si unutar 0.5, osim ako nisi žena od 55kg.
Jel za mlade vozače vrijedi još 0.0?(pitam za sebe)
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom