Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 22.02.2018., 19:57   #7614
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da znaš zašto se šećer dodaje u mošt.
U mnogošta ti nisi siguran, ali cijenim iskrenost.
Ja sam, međutim, siguran da je šećer vrlo opasan po zdravlje i da je njegova konzumacija u bilo kojem obliku - ludost.
A to je jedino što je meni bitno za ovu temu.
Što se dodavanja šećera u mošt tiče, i sam si rekao hilderiku neki dan da idete u offtopic počevši o poljoprivredi te ga pozvao na drugi topic..
Tako da ja ne bih dalje u off...

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Vidim da se sad sprdaš i sa Zakonom o vinu pa predlažem da ga pročitaš.
https://www.zakon.hr/z/277/Zakon-o-vinu
Hvala na prijedlogu, ali nisam zainteresiran.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Kada već spominješ voćni šećer, fruktozu, nje nema u grožđu, grožđe sadži glukozu. Ti očito živiš u zabludi kako voće sadži samo fruktozu, voće također sadrži glukozu i saharozu.
Kao što si kasnije i sam priznao, ti si bio u zabludi.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ma zašto ? Pa danas treba podržati neistine i zablude. Evo Biljka112 gotovo da izjednačava grožđani sok sa rafiniranim šečerom.
Da, nažalost, živimo u vremenima kad je istina dostupnija nego ikad, i kad ljudi od nje bježe više nego ikad.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pametuje Ibrahimu da nema fruktoze, kako sadrži samo glukozu, zatim zalaže se za prskanje kemikalijama...
U krajnjem slučaju, pisati o prskanju kemikalijama na ovoj temi je offtopic.
Eventualno na temi o poljoprivredi ili liječenju karcinoma.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ne mislim ja ništa Biljka112. Samo prenosim znanstvena mišljenja, a i po meni ono najbitnije, a opet znanstveno potvrđeno, da sadrži preko 500 raznoraznih fitokemikalija, fitonutrijenata, antioksidansa, minerala, vitamina, polifenola, antocijanaa...bla,bla..
Poanta

Uglavnom, da grožđe, a niti sirovo tješnjeni grožđani sok, nije isto što i rafinirani šećer, glukozni sirup, ili razumćene vodice iz terapaka. Grožđe je dar prirode, a ovo potonje je nezdravi deep shit
Potpisujem svako slovo.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rori, to je apsolutno točno da grožđe sadrži petstotinjak raznih spojeva samo si zaboravio jednu stvar, ima i štetnih sastojaka.
A kojih to i kakva štetna djelovanja imaju?
Očito ih ipak nema dovoljno u odnosu na one korisne kad grožđe može izliječiti rak.


Također, nije loše znati kakve sve druge blagodati za zdravlje pruža grožđe.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline