Pogledaj jedan post
Old 24.02.2018., 12:51   #1705
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
idem idući tjedan se dogovoriti do kraja, ali nemam živaca čekati da pitam ortodonticu nešto pa ću pitati.
Sjećam se da mi je zadnji put rekla da ću prije stavljanja nešto držati u ustima noć prije? Koji je to bog?
druga stvar - recimo ja dođem idući tjedan i platim i kažem - stavljate. Jel ona treba nekaj naručivati ili ide odmah montaža.
Koliko u prosjeku prođe vremena od stavljanja jedno čeljusti do druge. Kaže prvo ide gore i onda kasniej dolje. Koliko to vremena (tj razmaka) ide u nekoj praksi (teško je sada reći u dan ali načelno)
Znam da zvuči nestrpljivo ali mi je dosta zajebancije sa time, želim to što prije započeti da se logično i završi u nekom razumnom roku. Pošto je defekt malen nadam se i kraćoj terapiji
Mislim ja YouTube-u ima video stavljanja i skidanja i to je brzo.


Ako ništa vidim u zadnje vrijeme ima dosta ponuda kod ortodonata generalno. Može se naći za 4200 kn čeljust sa svim pregledima i retainerom. I još na kartice

moje iskustvo : ja sam dobila odma na obje celjusti aparatic, sto mi je bilo super makar to stvarno ovisi od osobe do osobe, neznam na temelju cega se procjenjuje dal ce ic na obje il na jednu..neki stave u razmaku od mjesec dana neki od tri
ja nisam nis nosila od tih separatora za te prstenove jer mi to nece ni stavljat, dosta njih kaze da je to zapravo poprilicno ''starinsko'' odnosno da nemas zapravo dobar uvid u taj zub koji je pod prstenom i sta ja znam (ne tvrdim da je tako, ali tako sam cula iz vise izvora).

ja kad sam prvi put isla, obavili smo sva slikanja, otiske i sve, nakon toga sam se vratila da mi sve detaljno objasni i pokaze vezano za terapiju i dogovorili se za postavljanje aparatica. S time da kad sam ja isla na prvi pregled i konzultacije smo dogovorili sve sa placanjem. Doslovno kako donesem novce tako dam, ako ocu dat odjednom 5000 dam 5000, ako hocu 1500 onda 1500. s time da naravno sve mora bit do kraja terapije placeno. Ja nisam htjela ic na verzije ''ponuda dana'' i inih takvih stranica. Ne kazem da je lose, ali sam jako jako skepticna. Prosla sam oko sveukupno 6,7 ortodonta i bolje je raspitat se cim vise na razlicitim mjestima, jer ja sam ostala u soku kolka je razlika medu njima, a sve privatnici (mislim vecina opet zakljucuje cim je privatnik mora bit odlicno, a stvarno nuzno nije uopce tako)...

Uglavnom, sretno sa svime
Braceface is offline  
Odgovori s citatom