Pogledaj jedan post
Old 13.03.2005., 17:24   #13
El Tomnjo ne laprdaj ti, jer ti laprdaš, a ne ja. Tvoj domet poznavanja plazme bio je kao i AX - MI-a 24 kada ste me " učili " da je " PLAZMA JONIZIRANI GAS". Dok se nisam pojavi niste imali pojma što je plazma, a čini se da nemate pojma ni sada. Kad sam napisao da je 99,9% svemira plazma, a 0,1% materija o kojoj nemate pojma, sasusli ste na mene baražnu vatru da bi sa 0.1% atomske materije ostali pametni znanstvenici? To ti je to El tomonjo i zato se uvijek pjeniš!? Nemaš uporišta pa onda pričaš priče za malu djecu, koja te možda i slušaju??

Uistinu nema ništa protiv te tvoje malodječje priče, no začuđujuće da ti imaš protiv moje priče KOJU PRIČAJU NAJEMINETNIJI ZNANSTVENICI SVIJETA. Kada bi priložio citate znanstvenika koji govore o magnetozmu umjesto mene, ti bi sa svojim istomišlenicima podmetnuo : Eeto geza ne zna ništa drugo nego " copy - paste ".
Budući je legitimno i znanstveno dokazivati svoje glediđšta citatima" copy - paste " drugih znanstvenika, ponovit ću i dodati nove koji potvrđuje moje poznavanje magnetizma,a ne tvoje.

Nobody knows why the polarity of the Earth's magnetic field changes. Right now, though, it's something of a mystery.
( Naravno ti si izegleda jedini koji zna zašto se mijenjaju magnetni polovi Zemlje, jer ti čak iz 19. stoljeća znaš da magnet ima dva pola, i da je " magnetizam je, uz elektricitet najstarija fundamentalna pojava ". Velikog li El Tominog mudroslovlja?
Za tebe je " misticizam " i ovo: " Despite our adventures into space, our superb transition from classical physics to relativistic physics, combined with a century of technological advancement of unsurpassed measure, and an uncanny understanding of the Cosmos as never before known, there seems to be one remaining enigma to science: the mysterious force-at-a-distance, called magnetism ". Magnetism simply means power and information (energy) that runs from one pole to another. The universe, life forms and all ofcreation are built upon this principle of positive (plus) and negative (minus) poles.
( Za sve ozbiljne fizičare magnetizam je stanovita enigma, osim za tebe? )
The pole with relatively more electrons is said to have negative polarity; the other is assigned positive polarity. If the two poles are connected by a conductive path such as a wire, electrons flow from the negative pole toward the positive pole. This flow of charge carriers constitutes an electric current. In physics, the theoretical direction of current flow is considered to be from positive to negative by convention, opposite to the flow of electrons.
Davis and Dr. Walter Rawls established the fact that magnets do indeed emit two entirely different forms of energy -- north pole and south pole forms, and that these energies have dramatic effects on living systems. South pole energy, they proved, spurs growth, while north pole energy retards it.
( Narvno za očekivati je da ti bolje znaš od Dr. Rawlsa zašto magnetizam ima dramatičan utjecaj na ćiva bića. )
Ti kao vrli verbalni fizičar zasigurno razumiješ i u ove vrste magnetizma: paramagnetism, diamagnetism, ferromagnetism, antiferromagnetism, etc.
The smaller average size of modern animals may be due to the gradual decline of Earth's "steady state" (as opposed to “pulsed”) magnetism. Thousands of years ago the Chinese, with their astute discovery of bio-electrical energy flows known as “meridians”, learned that magnetism promotes vigor in biological life. ( Magnetizam u biologiji je čista " mistika " za El - Tomonje fizičare.
A kao stručnajk za solarni magnetizam " bolje " razumiješ magnetsku reverzibilnost od autora ove rečenice??
Though the solar magnetic reversal is not completely understood, the Ulysses spaceprobe has sent back detailed data which has supplied answers to many questions.

Do we really know how gravity and magnetism operate?
(Ti čak znaš kako gravitacija i magnetizam " operate " ? )
Our theories for gravity and magnetism allow us to describe the essential physics of systems from nearly the size of the universe, to events at a scale of nearly 1 million times smaller than the nucleus of an atom. The latter phenomenon is explained by quantum electrodynamics which routinely makes predictions correct to 10 decimal places. For gravity, we can accurately describe systems as vast as the universe and its evolution, to the surfaces of black holes.
(Ti si vjerojatno i fizičar za CRNE RUPE, a ne samo za mgnetizam, pa sigurno znaš što se događa s magnetizmom u CRNOJ RUPI ? ). Daj malo objasni to.
There is a followup to this discussion for anyone interested in pursuing it. This month's issue of Physics World has a report on the issue of ferromagnetism in carbon. Along the way, they presented a good summary of why certain solids are ferromagnetic, and why it (and magnetism in general) is a very complex phenomena.
( Eto vidiš El Tomonjo kako ti obmanjuješ neupučene ljude. Autor ovog teksta kaže da je magnetizam " very complex phenomena ", dok je to za tebe toliko jednostavno da je " Magnetizam kao fizikalna pojava opisana i rijesena jos sredinom 19. stoljeca ". Netko od vas dvojce laprda, a to si vjerojatno ti. )

Love is the most attractive force in the universe. Love is the magnetic force that attracts and reproduces life, and the 'glue' that holds together friends, couples, families, communities, nations and humanity. Love is the great magnetic force that unites all things. It is the foundation that brings all things together. And it is the foundation of the Law of Attraction.

Da su ljubav i magnetizam korelativni fenomeni to ti znaš još iz 19. stoljeća, a možda i prije, pa se nadam da ti dobro razumiješ što govori ova rečenica:
" The attractive principle of Love corresponds to magnetism. Magnetism is a force of attraction or repulsion due to an arrangement of electrons. Unlike poles (+)(-) attract each other, while like poles ((+)(+) or (-)(-)) repel each other. "

The electronics literature treats magnetism as an effect produced by an electric current. A magnetic field that has been thus produced can be used to create permanent magnets in a range of iron, nickel and cobalt alloys.
No kako postaje stalno matgnetičan ugljik i keramika ti to zasigurno znaš koji nkada nisi u rukama imao takav magnet, dok ja koji sam imao u rukama takve magnete, o tim magnetima nemam pojma…..samo laprdam? To je tvoja " zanstvena metodologija " znanstvenog komuniciranja.

Nakon ovog, prvo tebi, ZATIM " PIKSELIMA ", a onda svima koji čitaju postove o magnetizmu, trebalo bi biti jasno, da ti laprdaš kada govoriš o magnetizmu isto toliko koliko si laprdao kada si pisao o materiji. Svi ozbiljni i odgovorni znanstvenici svijeta kažu da ne znaju što je materija, niti imaju jasne pojmove o fenomenima magnetizma, a ti se ovdje " prsiš " da znaš? Možda i znaš, ali onda si ti MISTIČAR a ne ja, jer samo mističari znaju što je materija! Tako ti je to El Tomonjo.

Žao mi je što vrlo malo znaš o magnetu i magnetizmu, a svi koji MALO ZNAJU obično svoje neznanje zamjenjuju MISTKOM. Ti si se sam odredio kao dobar uzorak i poznavatelj magnetskog misticizma.
Žao mi je djece koju učiš da magnet ima dva pola, a čovjek dva seksa?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom