Pogledaj jedan post
Old 05.10.2012., 09:36   #18
Moje iskustvo s lijecenjem mozdanog udara:
Moja mama (77) ,vitalna i jaka zena, samo je pala i ostala tako lezati bez svijesti. Bila je u vikendici u St.Toplicama, susjedi su zvali hitnu koja nije prepoznala znakove mozdanog udara i voze je u bolnicu za dusevne bolesti VRAPCE????!!!!
Nakon 4 dana tek je voze u bolnicu Sv.DUH. Ja sam bila na moru i meni NITKO NE JAVLJA STO JE! Kao nemaju broj, a mobitel je s njom koji nedaju susjedi vec samo rodacima itd.
Kad ja dodem vec je salju dalje u Vinogradsku.
Cekaju (????) , timovi lijecnika- ha,ha,ha, razgovaraje s obitelji-ha,ha,ha, tromi zastarjeli sistem gdje nitko ni za sto ne odgovara!
Ne usudite se zamjeriti sestra,a ili doktoru da joj nebude gore.
Lezi bez svijesti, prikacena na infuziju, sondom ju hrane, s Vinogradske je dosla s upalom pluca, tu dobije i urinarni infekt.
Nakon mjesec dana ju operiraju i krece malo poboljsanje, ali nakon 10 dana- i dalje malo svijesna, infuzije stalne, malo sama jede, urinarni infekt- salju ju dalje u St. Toplice.
Tu nema infuzije, platim dodatno da je soba malo bolja, sve rasklimano i potrgano, vezano gazama, stolici s tri kotaca, stolice s masnim flekama, pod katastrofa, morala sam donijeti sve- spavacice, , rucnike, kreme protiv dekubitusa, sve, sokove, zlice, sapun, i sve nositi doma prati, ona s onih 10 min svijesti na dan pada na 2 sekunde dok ju se drma.....Ponovo dobije temparaturu, isti Sinersul kojeg pije vec 3 tjedna, doktor nezainteresiran, sestre- gospodo nemojte me prekidati a mene prekine cim otvorim usta, molim za to da joj maknu uzrok infekta- kateter i da promijene Sinrsul- nemozete vi odlucivati
Sto je ovo????
Pa moja mama je 40 god placala zdravstvo da jednom dobije potrebnu i strucnu njegu i lijecenje , ne ovu lijenu i pasivnu nebrigu, ne ovo nezainteresirano mrcvarenje, ja placam i doplacujem, i kome da se pozalim?
Kome da kazemo da to nije u redu, nije strucno, brizno, nije po kodeksu lijecenja?
Kazem doktoru - pa vidite u kkojem pravcu to ide, pa dajte PREVENIRAJTE tu infekciju bubrega kokja slijedi. Pa svha medicine je da ne dode do najgoreg, da ucini sto moze da se najgore ne desi. Ma, to nije na meni, to je BOZJIM rukama!

Uzasnuta sam ovim svim, a jos vise sto smo mi svi takve glupave spodobe, svi su to prosli i nitko se ne buni....
sttella is offline  
Odgovori s citatom