Pogledaj jedan post
Old 08.09.2008., 12:28   #33
2 dana pomoći za Platona

Kao što sam naslov kaže imam 2 dana za napraviti zadaću u vezi Platona a nemam nikakve ideje pa mOOOOOlim pomoć

4. sam razred srednje škole, tek sam dobila predmet filozofiju i već drugi sat mi je vlastiti jezik nekoliko puta brži od pameti zaradio dodatnu zadaću. Profesorica nam je pročitala Usporedbu sa spiljom iz Platonovog djela Država i pitala koji je naš prvi dojam na pročitano, a moja prva pomisao je bila da je sve to mogao i jednostavnije reći i da je poprilično zakomplicirao. I, naravno, blesava kakva jesam to sam i izrekla naglas. Rezultat-napiši jednostavniji tekst za sljedeći put. aaaaaaa od petka me to užasno muči jer nisam luda da vjerujem da bi ja mogla nešto bolje napisati ili jednostavnije od Platona.
Ali uvalila sam se. A što je najgore, stalno mi se čini da negdje zaista jesam pročitala nešto što bi također govorilo o tome kako je čovjek ograničen vlastitim spoznajama, nespreman na promjene i sl. a nikako se nemogu sjetiti gdje. Znate li Vi za takav neki tekst?
Zato naaaaajljepše molim ako itko ima bilo koju ideju, objašnjenje, savjet, naslov teksta i autora koji piše o tome ili bilo što drugo da mi pomogne. I sjetite se da sam srednjoškolka koja se prvi put srela sa filozofijom i Platonovim tekstom.
Unaprijed puno puuuuuuno hvala
Limeorange is offline  
Odgovori s citatom