Pogledaj jedan post
Old 19.09.2007., 22:25   #13
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
Dijete morabiti bolesno tj. imati neku teškoću zbog koje postoji potreba za pojačanom skrbi. Nemoj širiti dezinformacije , ne ostaje se doma na preporuku pedijatra, nego se radi kategorizacija (vještačenje), komisiju čine soc. radnik, psiholog, fizijatar, ne znam dalje, valjda ovisi o dijagnozi , dijete mora proći preglede specijalista. A pedijatar je taj koji samo popunjava formular koji se predaje u czss.
Evo da ti ispričam moj slučaj. Dijete mi nikako nije prihvatilo dohranu i nije htjelodrugo mlijeko osim moga (ni dalja neče) te je zbog toga anemična.
Ja za ovaj produženi porodiljni mislila da je samo za stvarno bolesnu djecu, ali mi je moj soc. radnik rekao da je to i za djecu kojoj je potrebna pojačana briga i da kad doktor predloži da bi za dijete bilo dobro da je uz majku da oni tu preporuku gotovo uvijek odobre. Naravno tražili su i mišljenje specijaliste koji je to i napisao.
Na niti jednom nalazu ne piše nikakva bolest, osim lagane anemije.
A kada sam došla na komisiju nije bilo niti jednog ozbiljno bolesnog djeteta. Uglavnom djeca sa alergijom na neku hranu i sl.

Nije mi namjera bila da kažem da svi sad probaju dobiti ovo, nego znam da mnoge žene imaju pravo, a ne znaju za to.
A pravo da ti kažem: ja bih radije išla raditi i da mi djete hoče jesti nego ovako.
tabita is offline  
Odgovori s citatom