Pogledaj jedan post
Old 15.04.2011., 20:00   #1686
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Hm, reumatoidni artritis je jedna predispozicija. Stvar je u tom da kod svih RA ne mora biti R-raktor pozitivan. Dalje, obiteljska anamneza reumatoidnog artritisa govori u prilog da bliži srodnik ima veću šansu dobiti neku od autoimunih poremećaja, NE nužno reumatoidni artritis. Neki antikonvulzivi mogu imati utjecaj na ANA ali ne znam za lijekove za smirenje, pretpostavljam da misliš na Normabel ili Xanax, za te ljekove nisam čuo da mogu imati takav efekt ali nikako to nemoj prešutjel liječniku, čak i ako si uzela na svoju ruku tako da se nalazi mogu interpretirat najbolje moguće. Nekada se čak mogu naći i ta antitijela pozitivna a da osoba i ne boluje tako da...nije nužno strašno, treba pričekat. Najvažnije je da se osjećaš dobro, jel imaš sad neke tegobe ili neke znakove?
Pa mislim...imala sam strašne glavobolje do nedavno, ali sad jenjavaju, zadnjih dana mi je ok. jedino što se osjećam poprilično umorno i bole me mišići.

Ali sad da baš mogu reći da sam strašno loše, nisam, osim psihički, jer sam inače užasni hipohondar, a ovo me sad praktički dotuklo.

Uzimala sam Helexe....i dosta Ibuprofena zbog migrena.

Znam da su autoimune bolesti veliko s**** za koje nema lijeka, da se samo mogu držati pod kontrolom, tako da ono...

Sad kad malo vrtim film, često se znam budit s bolovima u rukama, pa sam mislila da je to možda jer spavam na ruci, a sad si mislim, možda i nije. I znam imat trnce u rukama i nogama. Uvijek sam mislila da je to zbog fizičke neaktivnosti i cirkulacije, obzirom da imam blago sjebanu vratnu kralježnicu.

Sjećam se jednom prije 2 godine kad sam imala temperature preko 37 preko 2 mjeseca i tad je doktorica rekla da nije "ništa strašno".

Sad kad se mislim, unatrag, možda uistinu sve to skupa jest bio neki pokazatelj...Ne znam.

Najgore je to što sad moram čekat do ponedjeljka da odem doktorici da mi kaže što dalje Mislim da ću dotad izludit!
marina085 is offline  
Odgovori s citatom