Pogledaj jedan post
Old 10.02.2012., 20:02   #14
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
nebi smjeli tak oporezivat jer ipak nije pošteno naplaćivat porez na nešto što je u prošlosti bilo neoporezivo... pa bi tako opet došli na ono "ko je jamio jamio je"...
Posteno, neposteno - tako je kako je.
Kao sto i DrTony kaze, isto kao i sa kriznim porezom, relevantan je datum isplate.

Quote:
nisam još našao pouzdane informacije što će se točno i na koji način oporezivat, no ako misle oporezivat dobit ostvarenu u proteklim godinama koja zbog loše naplate nije isplaćena (a u stvarnosti je to samo papirnata dobit) onda je to po meni [B]podlo, nefer, lopovski, jadno i bijedno itd itd...
Tako je nekako i moja situacija. Sad ce svi poduzetnici gledat kako da posude lovu firmi kako bi isplatili dobit do tog datuma.

Quote:
Po meni bi to trebalo ići logikom kao što je bilo i do sada... porez da se plaća na dobit ostvarenu 2001 do 2004 i od 2012 na dalje (tu mislim na isplate predujmova dobiti za 2012 i na kasnije isplate dobiti ostvarene u 2012 i nadalje a koje će biti isplaćene u narednim godinama)... neisplaćena dobit ostvarena u razdoblju 2005-2011 nebi smjela biti predmet oporezivanja...
Pa ja sam i ocekivao da ce bit tako kako kazes. Ocekivao sam i ovaj porez ali mi je prilican sok to sa gledanjem datuma isplate. Informacija je pouzdana, nazalost.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom