Pogledaj jedan post
Old 29.04.2012., 23:05   #8
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Registriran je i Pamitor (Torrex Chiessi Pharma GmbH)

bonecrusher - s obzirom da je to intravenski lijek cije doziranje ovisi o konc kalcija u plazmi i jos nekim faktorima i terapira se pod nadzorom lijecnika to svakako prvo moras sredit i vidjet sa specijalistom tj sto, kako i kako dalje i dal ga uopce smije i primat kao sto i Kemik kaze.
Da, vidim da ima i "Aredye" - pamidronat koji je isto za osteolizu, samo dok u našim uvjetima čovjek uopće dođe do onkologa, već može "sa ađelima popevati" - sad je već 5. mjesec, a mama je na prvim pretragama bila u siječnju....dugo se čeka na pretrage - sad zadnje je bila na mamografiji i u petak će dobiti nalaze, jer joj je Ca 15-3 bio 49, dok su joj ostali markeri o.k. ali negdje sam pročitao da je to obzirom na njene godine (83) zapravo normalno, a i da može bit povišeno i od nekih benignih oboljenja - kod nje je to lejomiom i neka cista na jajniku.....a ima još i tu leziju na crijevnoj kosti....ja joj pomažem koliko mogu - imam i mixer i sokovnik pa 3 puta dnevno joj radim sokove i frape od voća i povrća - i stanje joj se održava "Status Quo", još nekako može hodati, a u 2.mj. nije uopće mogla i jedva ustajala iz kreveta....ali je boli dok leži i sjedi....inače, nema osteoporozu, bila je i za to na pretragi, samo na tom mjestu - zdjelici joj se na kosti "nešto radi", a to je vjerojatno posljedica pada od prije 4-5 god......itd...Sad jedino ne znam da li taj "Aredye" spada pod "kemoterapiju" obzirom da se uzima na špricu ili je to "normalni lijek" za osteolizu???
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom