Pogledaj jedan post
Old 20.06.2004., 17:42   #5
Quote:
Vojky kaže:
Neke stvari su skočile dosta, možda i previše, (tj. još nisu, biti će za mjesec dana), ali neke stvari su bile do sada smješno male - npr. davanje pravnog mišljenja, onako pismeno, bilo je 100 kn za A4 stranicu. Dakle, obrazložiš neki složeni problem koji nije dobro razjašnjen i dobiješ 300-500 kuna...

S druge, strane, pogledaj tarifu automehaničara, plinomontera i sl., koji su zanat, a za postati odvjetnik ipak treba dosta više škole i ispita.

Inače, nije baš lako postati uspješan odvjetnik - ne smiješ se reklamirati, a ako samo uzmeš prostor i staviš tablu, pitanje je koliko će ti ljudi doći... Zato ja recimo nisam ozbiljnije pomišljao o takvoj karijeri - a i za ured otvoriti treba dosta para.

Jes... istina. I zato, umjesto da se smanje cijene vodoinstalatera i slicnih, odvjetnici odrapili cijenu od 4000 kn za odlazak na rociste!


Sorry, pristup je malo krivi.
Ne mozes nove cijene odvjetnika opravdavati automehanicarima i slicnima.
Sta je sa lijecnicima? farmaceutima? oni sigurno nemaju takve place. Mogu i ja kao informaticar pricati koliko knjiga moram prouciti...

Istina je da ti nitko ne mora doci u ured ako ga otvoris, ali po novim cijenama je dovoljno da posteno radis 3 dana u mjesecu i mozes uzivati ostatak mjeseca...

meni je sve to bljak..

Po novom, ako moras na sud radi necega, za pocetak prodaj nekretninu da imas novaca...
Pojednostavljeno, bogati ce moci zaje***ti siromasne tako da ih tuze... jadno
Taroth is offline