Pogledaj jedan post
Old 25.08.2016., 14:55   #27
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Čovjek je isprogramiran na svojih par osjetila, te kao i svaka životinja vodi se kemijskim procesima u svom tijelu, ili još gore, vodi se društvenim normama koje su često štetne.

Ti bi recimo pitao Boga zašto nije ništa učinio da nema tog zla, a Bog bi onda pitao tebe da što si ti učinio da nema tog zla?
Nisi učinio ama baš ništa... kurac, zero, nada, niente.
A zašto? Zato jer ti je bilo važnije dokazati da Bog ne postoji? Zašto je to bitno? Koga briga jel postoji ili ne!?
Zašto ti misliš da bi Bog trebao spriječavati zlo koje si ti kao čovjek, ili ja kao čovjek, ili ljudi kao ljudi, odlučili činiti?
Zar bi Bog trebao biti nekakva moralna vertikala sa šibom da tu malu evolucijski zaostalu živinu dovodi u red? Čemu? Zašto kao prvo misliš da je zlo to što ti se čini kao zlo? Je li ti ikada palo na pamet da i to postoji s razlogom možda upravo zato da to prepoznaš i to ne činiš?

To pitanje Bogu je isto kao da ja pitam Boga zašto mi dopušta da ubijam. Pa dopušta mi jer želim ubijati. Zašto mi dopušta da se smijem? Pa dopušta mi jer se želim smijati. Zašto mi išta dopušta? Pa zato jer sam izabrao to iskustvo. Ako nejde smijehom, ide ubijanjem. A što si ti kao bitna jedinka ovog eko-društvenog sustava učinio da ne dolazi do toga da ja ubijam?
Ništa.
Upireš prstom u nekoga/nešto što ionako ne razumiješ i on je kriv što se dio tvog kolektivnog organizma (bar na fizičkom nivou) samoubija. Zašto Bog dopušta? Zato jer je ovaj dualan svemir osmišljen da se to može dopuštati da bi dobio uvid u suprotnost od onoga što u stvari jesi, a čega nisi ovaj tren svjestan.
da, da, grijeh i kazna..

a što je sa patnjom koju nisu uzrokovali ljudi, bolešćinama, parazitima i ostalim darovima prirode za koje je odgovoran u krajnjoj jednadžbi zna se tko? i to je patnja najčešće potpuno nedužnih bića.. čemu ovaj svijet onda? dijete se rađa nesvjesno svega toga i vala ništa mu ne fali da bi "to" željelo upoznati
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom