Pogledaj jedan post
Old 24.10.2016., 21:50   #101
Prijave na natječaje iz EU fondova - osnovni uvjeti

Primijetila sam da mnogi pitaju kako do EU fondova što pokazuje slabu informiranost o ovoj temi, prava šteta obzirom da smo u 2016-oj a sredstava će biti samo do 2020-e. Slažem se da postoji preveliki jaz između onih koji stvarno razumiju fondove (konzultanti ili tvrtke koje su provele barem jedan project), ali ne slažem se a hrpom skeptika koji umjesto da se informiraju, blate cijelu temu I time onemogućuju sebi I drugima ikakve šanse za povlačenje sredstava.

Glavni uvjet prijavitelja je da je postojećo pravni subjekt a to može biti tvrtka, obrt, udruga, zadruga...I da već posluje, I to sa pozitivnim pokazateljima. Razmjerno svojim dosadašnjim poslovanjem (u financijskom smislu), odnosno svojim financijskim mogučnostima ta tvrtka može tražiti xy obujam sredstava, tj. ita mora uložiti barem dio vlastitih sredstava kako bi dokazala održivost I ozbiljnost projekta. Vlastiti udio ovisi of natječaja do natječaja.

Projekt mora biti koristan za tvrtku I širu zajednicu, održiv, I imati multiplicirajući efekt kroz xy godina. Najčešći traženi rezultati su povećanje broja zaposlenih, porast prihoda, izvoza, povećanje efikasnosti, itd.

Ne treba se ustručavati tražiti savjet ili mišljenje o Vašem projektu kod konzultanata kojih ima puno, a neki ne naplaćuju ukupan iznos pisanja prijave unprijed. Ja ih znam nekoliko, klijente prvo saslušaju I proanaliziraju njihovu ideju ili projekt, I tek ako imaju realne šanse za to da I'm projekt bude uspješan, klijentima naplate uslugu, I to uglavnom kada I ako njihov projekt bude odobren.

Šteta je ne pokušati iskoristiti sredstva, radije pitajte nekog tko se razumije ili time bavi!

Sretno!
labude jezero is offline  
Odgovori s citatom