Pogledaj jedan post
Old 18.04.2017., 11:33   #761
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ti kao da si žena - za svako rješenje nađeš problem.
A ti nisi ni svjestan u čemu je problem. E sad, koliko to ima veze s osobinama žena i muškaraca ostavljam tebi da rješavaš.

Quote:
Ono što sam opisao je način kako određene probleme riješiti (kako naći definiciju ako imaš pojedine primjere). Uvijek postoje neki drugi problemi koje se ne može na taj način riješiti, pa se takvi problemi ni ne rješavaju na taj način.
Ono što si ti opisao je rješenje za problem snalaženja u stvarnosti, ali ne i da li ta definicija govori o bitnim svojstvima predmeta. Pojam se obično i shvaća kao misao o bitnim svojstvima predmeta.

Quote:
Zaključak: ti ni ne znaš da li je čovjeka lako definirati jer bez definicije čovjeka ne možeš znati na što se tvrdnja "čovjeka nije lako definirati" odnosi.
Rekao sam da ne znam definirati čovjeka, ali to ne znači da nemam nikakvu predodžbu na što bi se ta definicija trebala odnositi. U svakom slučaju ona bi trebala uključivati bar to da je čovjek slobodno i razumno biće, ali on nije samo to.

Quote:
Ne proizlazi.
Naravno da proizlazi. Već sama činjenica da želiš definirati neki pojam zahtijeva da znaš što je to uopće pojam i što znači definirati. A to opet vodi do novih pitanja. Ne možeš ništa znati ako ne znaš kako je strukturirana cjelina stvarnosti, jer je sve povezano.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom