Pogledaj jedan post
Old 15.07.2017., 08:02   #34
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
zašto bi bio problem za dijete ako ga ja kod rođenja upišem kao muško ili žensko, ovisno o tome kako mu u tom trenu izgleda spolovilo, a kad se ispostavi da ONO misli da je drugog spola, da ga podržim u tome i da mu omogućim da svoj vanjski tjelesni izgled tome prilagodi?
ako dijete ne zna što je prilikom rođenja, onda ne zna ni što sam ja upisala i jedino što će mu biti važno je hoću li ga ja kasnije podržati ili inzistirati na tome da je ono što sam ja odlučila da je ne temelju toga što misli selo

inače, nisam sve čitala, jer mislim da nije konstruktivno, ali moram se osvrnuti na jedan post - ono o 1,4 miliona amerikanaca koji su transrodni. nažalost, jedino što o tome mogu reći da je idiotski to napisati tako kako je napisano. to može samo budala. jer za broj stanovnika koliko ih ima amerika to je beznačajna cifra. ne može se uspoređivati, i nitko inteligentan ni neće s brojem stanovnika hrvatske. a ako bismo išli raditi neke omjere, onda bi to bilo kao da smo rekli 2-3 tisuće hrvata... a za to bismo onda opet rekli da i nije neka IDEŠ!!!!! brojka.

(puno više ih u hrvatskoj kopa po smeću, rima minimalac, nezaposleno je, čeka na preglede koji im jako utječu na zdravlje i po nekoliko mjeseci, i slično, pa se nitko ne uzrujava baš previše)
Možeš li molim te reći da li je u redu da roditelj(i) djetetu mijenjaju spol navodno po djetetovoj želji?
Da mu hormonalnim terapijama zauvijek izazovu nepovratne transformacije ili odstrane spolovilo.

Radi se o brojci ljudi koji su sami sebe definirali transrodnima, a njihova je brojka po drugim istraživanjima 0.003%

Radi se o samodefiniciji.
Činjenica jest da se sve više i više ljudi definira kao transrodne osobe, pa će takvih očekivano biti i sve više i više u Hrvatskoj.

U Hrvatskoj doista su puni mediji ljudi koji kopaju po smeću . OK, možda ne dovoljno po tvojoj mjeri, ali definitivno nema nikakvih demonstracija niti pridoeva za te ljude, dok a homoseksualce, transeksualce, biseksualce i sl. postoje masovne demonstracije, i uz kurikularnu reformu, jedino što potiče ljude na politički aktivizam na nacionalnim nivou,
No svejedno, mi uvijek desetljeće dva kasnimo sa trendovima sa SAD-om, tako da ono što sad pišemo za SAD, relativno uskoro će postati glavna tema u Hrvatskoj. Puno značajnija od recimo kopanja po smeću i beskućništva kojeg će zaisgurno u budućnosti biti i više.

Osim toga, broj transrodnih osoba, tj postotak istih varira od dana do dana, zato jer je rod fluidan, pa tako neko tko se jučer opredijelio da je muško, danas je već transrodna osoba. Dakle, ovisno koji dan je istraživanje provedeno varirat će i postotak transrodnih osoba, muškaraca, žena , svemiraca i sl.
sunshinestar is offline