Pogledaj jedan post
Old 29.03.2013., 22:58   #40
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Ne mogu reći da nije bilo lijepih obrazaca, naspram ovog nakaradnog, formalno prezahtjevnog i totalno alijeniranog od osobe koja će ga izrađivati.

Naime, kada mi se ispreplete jedno trideset obrazaca, a trebam na brzu ruku odrediti kojeg točno trebam (datum isplate može i ne mora pomoći), udri prvo mozgati koji je to npr. 214 dan u godini? Otužno!




Čini mi se da nisu problemi s javnim poduzećima niti s APIS-om, već je obrazac sam po sebi prezahtjevan. Ovlastilo se grupu ljudi da rasture organizacijske tekovine stvarane destljećima (regos se ustabilio, daje puno bolje rezultate nego ona hrpa ljudi zatrpana registratorima koju smo imali prilike godinama viđati u mirovinskom fondu koja je učestalo gubila i zaturala sve one M4 obrasce s prilozima, na vrijeme predane.
I PU se uhodala prateći doprinose, poreze, i druga javna davanja.
Taman je sve to na nešto počelo ličiti, .... ne mislim da je idealno, ali ..... ovo će biti još gore.
Slažem se sa ovime za mirovinsko.
Radili su mi kontrolu doprinosa i ispalo je da još nemaju evidentiranu 2011 i 2012. godinu iako su svi RSm obrasci predani. Obrazloženje je u smislu da regosov sustav još nije povezao podatke (valjda uplate i zaduženja) ?!

Što se tiče JOPPD moje je mišljenje da je bolje da ostave kako je i prije bilo
nego da nas udave sa ovom nakaradom.
Jet_man is offline  
Odgovori s citatom