Pogledaj jedan post
Old 06.07.2013., 19:45   #20
Quote:
Margi81 kaže: Pogledaj post
Evo recept za jedan "zimski kolač" tako sam ga nazvala jer sam ga radila cijelu zimu i već mi dosadio bio, ali je fini i svi koji su ga probali su tražili recept - brz je i jednostavan;

Ide svega po šalica; zobene pahuljice, pšenični griz, mljeveni orasi (ja sam probala umjesto oraha staviti i bademe), naribane jabuke (povećam dozu na tri šalice)...Zatim šalica ulja (ja stavim pola šalice maslinovog), šalica mlijeka (naravno, stavljam bademovo).. šalica meda (stavim pola šalice)Sve se zajedno smiješa...volim dodati i svježe iscjeđeni sok od naranče..pa malo naribam korice limuna....stavim još na kraju i malo lanenih sjemenki i cimeta....

Ukoliko je smjesa previše rijetka, stavi se još malo oraha, zobenih..što već tko više voli...
Vjerojatno se može natrpati još svašta nešta - tko ima ideje..

Istresti u tacnu na papir za pečenje i peći pola sata do 40-ak min na temperaturi od 180° do 200° - zapravo, ako volite više zapečno, pecite duže. Treba provjeravati kad se kolač dovoljno osuši onda je i gotov.

I to je drugi kolač koji sam ja ispekla u životu, pa me za isti veže i sentimentalna vrijednost
Ovi zvuci jako ukusno,obavezno probam
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom