Pogledaj jedan post
Old 10.03.2013., 11:35   #86
Quote:
trocadero kaže: Pogledaj post
Osobno sam pročitala nekoliko knjiga o ADD & ADHD, potaknuta dijagnosticiranim teškim slučajem istog u svojoj široj obitelji, kao i dijagnosticiranim elementima hiperaktivnosti kod vlastitog djeteta. Ponešto sam upućena u problematiku (ne samo na temelju tih pročitanih knjiga), nemam predrasuda. Ali imam "širu sliku" i mogu reći da ono što se događa u razredu mog djeteta, pisala sam par postova ranije, je dijagnozom prikriven totalan nedostatak odgojnog djelovanja, granica, objektivnosti, odgovornosti roditelja djeteta koje svakodnevno i neprestano maltretira ostalu djecu, učitelje, onemogućava nastavu i krši prava ostalih, u kombinaciji s nesposobnim i inertnim stručnim timom škole. Naglasak je na roditeljima. Za to stvarno nemam razumijevanja.
nije lako ni tim roditeljima, ali ni toj djeci. Treba shvatiti sve strane. Neki uzrok postoji, možda to i nije tako strašno (sa ADHD se često pretjeruje). Najviše se treba angažirati tamo gdje se mirna i "nemirna" djeca susreću a to je škola, znači najveća odgovornost je na školskom osoblju.
GospodjaAna is offline  
Odgovori s citatom