Pogledaj jedan post
Old 08.01.2017., 22:23   #609
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post

i ja se ponadala da bu tu frcalo od iskustava,kad ono samo moralne prodike
Pa ti si skroz zaljubljena...Jesi li sigurna da ćeš se moći kontrolirati nakon tog prvog sexa i da to neće preći u dulju aferu? Meni se čini iz ovog što pišeš da bi lako moglo...Ne vjerujem da puno njih ima iskustvo da je sve prošlo super nakon što su se upustili u takvu situaciju ( ne znam ni koji bi tu bio pozitivan ishod). Nije tu stvar moralnih prodika nego toga da budeš svijesna toga da svi postupci na koje se odlučimo u životu imaju svoje posljedice i utječu na daljnji tijek našeg života. Dobro razmisli što želiš i što su ti prioriteti u životu.

Kako se smiriti od zaljubljenosti...e to nije lako. Meni pomaže racionalno razmišljanje. Kad bi mi se netko svidio, a bila sam u vezi, propitala sam se u vezi svoje veze i što me u tom odnosu ne zadovoljava da sanjam o nekom drugom. Pokušala sam si činjenično unatoč ružićastim naočalama objasniti što bi mi uistinu mogao donijeti taj odnos s muškarcem u kojeg sam se zaljubila. Često sam u tim razmišljanjima zaključila da zapravo i nemam ključne dodirne točke koje bi mogle stvoriti i održati bliskost s tom osobom. To bi me nekako polako i ohladilo.

Razgovarala sam s jednim starijim muškarcem koji je jako volio svoju ženu i bio joj vjeran cijeli život. Rekao je da su mu se znale svidjeti druge žene. U tim situacijama on bi se zapitao što je to točno što ta druga ima a da njegova žena nema i da li je ona zaista po nečemu posebnija od njegove žene. Svaki puta je došao do odgovora da nema ništa više nego što mu žena ima i da nije po ničemu posebnija. Za njega je njegova žena bila najbolja i zato nije vidio smisla u upuštanju u afere ukoliko bi ga pogodila zaljubljenost. Meni je ta njegova priča genijalna.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom