Tema: Hemoroidi
Pogledaj jedan post
Old 15.05.2003., 00:29   #9
Hemeroidi su varikozno prosirenje (diletacija) vena koje dreniraju krv iz rektuma i cmara.

Smatra se da ove vene otkazuju i da njihovi zalisci postaju insuficijentni usljed napora koje za njih predstavljaju nepravilne zivotne navike. Kronicna opstipacija ili zatvor, nepravilnosti u praznjenju crijeva i dugo bavljenje u toaletu su razlozi koji mogu da utjecu u nastanku hemeroida. U trudnoci se, zbog pritiska djecije glave u karlici, takodjer cesto stvaraju hemeroidi.

Hemeroidi predstavljaju najcesce oboljenje u oblasti cmara i od njih pati gotovo 25 % stanovnistva.

Ja sam dobio hemeroide za vrijeme rata kada sam cesto sjedio na hladnom u rovovima. To su bili vanjski hemeroidi koji su cesto krvarili i posto sam od toga izgubio dosta krvi postao sam anemican i kada sam otisao kod doktora nakon rata morao sam piti tablete za zeljezo, a isto tako sam i dobio heliko baterije zbog kojih sam morao piti dva antibiotika i jos neke tablete. Kasnije sam morao operirati hemeroide i nakon operacije je gadno bolilo, pio sam sve moguce tablete za bolove i nista nije pomagalo, jedino je pomagalo mazanje jogurtom i nakon tjedan dana bolovi su prestali.

Pravilno praznjene crijeva, dobro uravnotezena ishrana s dovoljno balastnih materija (materija koje se tesko vare), kao i izbjegavanje naprezanja prilikom praznjenja crijeva umanjice opasnost da se dobiju hemeroidi.
No22 is offline  
Odgovori s citatom