Pogledaj jedan post
Old 12.06.2003., 11:56   #15
Znam da sam dosadan, isprike, ali moram to izbaciti iz sebe

Da netko ne misli da pucam na ne znam kakve kvalitete i visine, glupe američke serije kao 'Melrose Place' imaju jako loš scenarij, ali njihovi glumci to ipak odglume za zadane uvjete solidno bez katastrofalnih hrvatskih glumačkih grešaka, a izbor kadrova pri razgovoru, ulasku u prostorije ili recimo nekakvoj šori ili svađi nije nešto što će nas iziritirati ili na što ćemo obraćati pažnju, već sama glupost scenarija i radnje.

Naši glumci i režiseri pucaju na osnovama. Ako si talent pa valjda ćeš znati spojiti dva kadra, a da to izgleda tečno. U hrvatskom filmu gledaš neku scenu i ne iritira te radnja kao takva, već sranje od glume, sranje od režije i ustvari tek sa filmom treba doći na stupanj da se kaže u ovom filmu glupo mi je to, to i to. Mislim da to ipak nije problem obrazovanja, valjda naši režiseri mogu pogledati koji urednije režiran svjetski film, pa nije tolika umjetnost spojiti dva i dva.

Imam nekih malih (jako malih, ali ipak…) iskustva u montaži, i znam da izbor ovaj kadar u ovom trenutku, slika prati muzičku podlogu, čovjek ili predmet u kadru ne iritira, montaža ne djeluje silovano i nategnuto, već teče nije stvar obrazovanja već razbijanja glave oko određene scene da ona djeluje kako treba, a kad prosječni gledatelj to prati, da prati što se zbiva, a ostalo neka bude profesionalno.
Tyrant is offline  
Odgovori s citatom