Pogledaj jedan post
Old 13.01.2017., 10:35   #2782
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Neki su jako iziritirani forsiranjem i guranjem kat.vjere u skole i bolnice (javne prostore) i brkanjem te izjednacavanjem nac i vjerske pripadnosti. Ugovor sa sv stolicom da ne spominjem.
Mijesanjem crkve u politiku. Itd

Valjda ne moram crtati zas se ljudima dize kosa na glavi. (Uklj i mene)
Veli mi jučer rodica koja ide u osnovnu još, da ih je vjeroučitelj pitao što misle u Trumpu, pa kad su svi rekli da im je grozan, odlučio je posvetiti ostatak sata objašnjavanju zašto je on, ustvari, odličan. Pogotovo kad su u pitanju muslimani

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Nego, kad smo kod tog sto pose u udzbenicima mene je uzasno smetalo nesto drugo. Odrasla sam u dalmaciji i uz more. A u udzbenicima su nas sasvim ignorirali. Kao da su pisani za neku drugu djecu, negdje drugdje. Razlikovali su zivot u selu i zivot u gradu. A moj zivot nije spadao nigdje. Po knjizi islo se na izlet na jezero i potok a ja nikad vidila to. Ljeti se, naravno, ide na more. U 1.rz nisam kuzila na sta se misli, mislila sam na lokalno trg koji smo zvali "more".
Od malena se kuzi da je to pisano za tamo nekog drugog, ne vrijedi za sve.
Ovo sam čula od puno, puno ljudi. I na crtiće su se žalili, jer kao, ako i postoji lik koji govori tim naglaskom, on bude loš.. Naravno da nisam to primjećivala kao dijete, a sad još nemam doticaja s udžbenicima i crtićima, pa ne mogu ništa govoriti iz iskustva, ali mislim da ako toliko ljudi primjećuje onda definitivno ima nešto u tome. A ne bi smjelo biti, nikako.
smol is offline  
Odgovori s citatom