Pogledaj jedan post
Old 25.03.2011., 08:36   #351
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Već sam ovu temu iščitao dvaput unaprijed i unatrag i sve sam više zbunjen što duže čitam. Sa REL aparatom se nakon 20 godina prakse služim zadovoljavajuće(sve godine te godine isti trafo "maršal tito" Skopje 220/380V). Imam i 190A co2 koji također ima svoju primjenu u nekim specifičnostima mog posla . Sada mi treba inverter sa kojim treba na objektu ponekad "poheftati" kojekakve željezne konzole od vinkla ili četvrtastog profila max. 40x40 ,znači ništa spektakularno. Najviše me zanima mogu li ja,ako uzmem npr. "weca"( koji košta nekih 2800 kn)za te poslove,usput sa plamenikom za TIG(kojeg daju u kompletu) napraviti dovoljno kvalitetan spoj(estetski i funkcionalno) na dva komada inox lima debljine 0,6-1,5 mm (neke stvari za ugostiteljsku branšu) jer mi MIG postupak ne daje dobar efekat na teže dostupnim pozicijama. Ili za takve sitnice isto treba uzeti profi TIG aparat?? Ne radi se o velikim niti konstantnim zavarivanjima ,recimo za primjer da treba zavariti dršku na "džezvu" za kavu, ili segmente inox dimovodnog koljena , što ja sad rješavam "punkt-aparatom" a trebao bi TIG-om!!
Naravno da možeš, ali treba ti mala boca argona, maska sa automatskim zatamnjenjem, izvježbana ruka
Znači ulaganja 2-3tk
dexdu is offline  
Odgovori s citatom