Pogledaj jedan post
Old 15.07.2003., 02:13   #4
dolma,to je super ideja(briga o bebi),jer mu time ukazujes povjerenje.ali naravno,ne skidaj oci s njega dok je uz bebu.
ja ne bih isla s duplim poklonima,jer ne treba da dobije poruku da je vazniji,nego jednako vazan,ali da bebe zahtijevaju vise paznje jer su ovisne o drugima,i da je i on dobio istu paznju kad je bio beba.i tu nema pregovora.
opet,tesko je procjenjivati ovako,ali cini mi se da si postena osoba i da ti je procjena dobra.ako je sve bas kao u prvom postu,ja bih trazila profesionalnu pomoc.mora se u njemu izgraditi saosjecanje(a ne ljutiti se na njega jer udari bebu ili drugo dijete,iako naravno,mora se dati do znanja i njemu i drugim roditeljima da ti to ne dozvoljavas,nego ste u kriznoj situaciji).
ignorisati losa ponasanja koja nisu stetna,kao to puzanje,moonlighttekila je u pravu,bi trebalo dati odlicne rezultate,jer on samo pokusava da skrene paznju na sebe,kao sto i sama znas.i ako ne uspije,odustace.
normalno je da je ljubomoran,osobito jer je naviknut na mnogo paznje i ljubavi,ali meni se cini iz tvog posta da je malo vise ljut nego sto bi trebalo da bude.ovo je vjerovatno njegov ocajnicki pokusaj da se s tim bijesom nosi.njegov bijes treba kanalisati,i ako osjecas da ti stvari izmicu kontroli,moras traziti pomoc,za tvoje i njegovo mentalno zdravlje,ili biste mogli biti na putu ka dugorocnim nesuglasicama i problemima.posebno trebas biti pazljiva jer psiholozi kazu da su tri razdoblja posebno osjetljiva,i djeca u njima znaju podivljati,a to je 2-3 godine,5 godina i pubertet.ako ima problem sa kontrolom (ljutnje),bolje da trazite odgovor sad,nego u pubertetu.
evo ti par primjera kako to moze izaci na dobro ili na lose.jedna moja prijatreljica je bila toliko ljubomorna da je jednom mladu sestru ugrizla za obraz do krvi kad su bile male,a danas su najbolje prijateljice.prosle godine sam srela mamu sa 2 djece,djecak od 10 i djevojcica od 4 godine.majka trvdi da je on pokazivao od prvog dana ogromnu ljubomoru prema njoj,i ona cak misli da je njegov dijabetes koji je otkriven par godina kasnije,uzrokovan time.konacno ga je pocela voditi psihijatru,kad je odustala od nada da ce se situacija sama popraviti,i stanje se pocelo popravljati.
ja obicno kad osjetim da gubim tlo pod nogama odem u biblioteku i nadem knjige o tome,a i internet search moze pomoci.a trazila sam i profesionalnu pomoc kad me muz uvjeravao da nesto nije bilo u redu,iako je bilo.ali sam se osjecala sigurnije i bolje jer sam znala nakon toga da nemamo razloga za brigu.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom