Pogledaj jedan post
Old 07.06.2013., 00:22   #13
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Normalno da sam ga morao odraditi neovisno o tome jesam li astrolog ili nisam
Ali stvar je u tome da na saturnov ciklus ljudi postaju zreliji i normalno odrađuju ono što moraju odraditi, a prije njega se zalijeću u situacije koje nisu kadri savladati
... zalijeću se jer su nezreli i nije prirodno niti u skladu sa Saturnom da se ponašaju drugačije. Zbog toga i griješe. Šta bi kasnije Saturn radio da nije tako? To su prirodni procesi koji se moraju odraditi, a svijest o tomu nam samo pomaže da to lakše primimo "k srcu", da teoretski shvatimo što nas čeka. Nema bijega od iskustva tamo gdje nam je u natalu neosobna planeta.

Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Na uranov ciklus (42g) ljudi otvorenog uma savladavaju i urana i rade velike promjene u svom životu svjesno, bez toga da nešto moraju..
... istina, ali sve to ranije nisu mogli jer je Uran (a ne oni) to diktirao, on je odredio da 42 - a bude prijelomna, a ne npr.36.

Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Znači na saturnov ciklus osvještavamo saturna a na uranov urana..
A neptuna i plutona ne možemo savladati jer su njihovi ciklusi predugi za ljudski život (za sad, možda ne u budućnosti) njih moramo slušati i povinovati se njihovim lekcijama bilo kada one dođu u našem životu
... osvještavamo, ali ne savladavamo jer oni upravljaju nama, a ne mi njima.

Zbog svega toga mislim da je omjer slobodna volja naspram vanjskih sila - 50:50 (identičan omjeru osobnih i neosobnih tijela) i to odmah čovjeku ukazuje na to da mu se u poljima sa neosobnim planetama uzaludno truditi (mislim na osobni rad, trud, zalaganje), tamo više vrijedi slutiti (polje s Neptunom), biti spreman na prevrate (polje s Uranom), biti spreman "umrijeti" (mislim na transformaciju u polju s Plutonom), biti spreman "primiti bez uloženog truda" (polje s Jupiterom) te "učiti razlučiti bitno od nebitnog" (polje sa Saturnom).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom