Pogledaj jedan post
Old 02.05.2011., 13:56   #14
Ja sam ugasila fb profil. Krenulo je sa čistkom "prijatelja", ali kako su svi nekako povezani - ako maknem jednog (s kojim nisam nikad imala neku interkaciju putem fb-a), a ostavim drugog (s kojim komuniciram) - a njih dvoje se recimo poznaju, ovaj prvi se naduri i prosipa vatru po meni. Nije da mi je nešto pretjerano stalo do toga,ali zašto stvarati tenzije bez veze. Jednom sam tako maknula jednu poznanicu s kojom na fb nisam nikad riječ izmijenila - žena se nadurila tako da me ni dan danas ne pozdravlja (velim, zaboli me - ali ona me ogovara okolo kako sam bezobrazna jer sam ju maknula . a ni prije si nismo bile nešto posebno dobre, jedino smo bile u istom društvu). I neda mi se opterećivati s tim odnosima. Isto tako slučaj iz uvodnog posta - imam nekog kao frenda, pozdravim ga na cesti - a osoba ostane zblenuta kao "kaj ona mene sad pozdravlja" ili jednostavno prođe kraj mene sa okrenutom glavom.
Možda otvorim novi profil za 20-ak ljudi s kojima sam u svakodnevnom kontaktu pod nekim aliasom - i bok. Glupo se dovoditi u blesavu situaciju recimo ako te netko nađe, a ti ga ne želiš na svojoj listi - pošalje ti request, a ne prihvatiš ga. i onda se da osoba naduri (i onda te olajava u nekom zajedničkom krugu ljudi). Zašto??? Pa mi se ne poznamo. Vidjeli smo se 3 puta na nekom seminaru i zbog čega bi te sad diralo jer ja ne želim da gledaš moje privatne stvari i da budeš samo još jedan broj na mojoj friend listi??
Ljudi malo previše zabriju na taj face i daju mu preveliku važnost. Ponekad mi se čini da je virtualan svijet važniji od stvarnosti.
Vivy is offline  
Odgovori s citatom