Pogledaj jedan post
Old 31.03.2016., 21:31   #7
Quote:
Soulfinder kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zanimaju me iskustva forumaša koji su otvorili firme u Engleskoj.

Ima li kakvih prednosti u odnosu na naš d.o.o. u smislu PDv-a, porez na dobit, i ostalo ? ne mislim da je prednost otvaranje za 1 funtu jer onda ima j.d.o.o.

Čitam da ukoliko se želi sa ltd-om poslovati u HR da treba osnovati podružnicu u Hr i da je to onda kao da opet imaš d.o.o. u HR.

U čemu je onda kvaka? Može li se poslovati u HR bez podružnice ako se radi o web shopu npr?

Kakva je situacija sa LLP-om?

Što se otvaranja same firme tiče, pis of kejk.
Stvar regaš na Companies house-u a ovdje imaš opći info što i kako.

Što se troškova tiče, to je najzabavnije u odnosu na ove naše čobane:
15GBP su troškovi, uplativo karticom ili PayPalom a temeljni kapital je punu funtu (da, jednu funtu). Brijem da zbog izobilja kapitala, mi imamo temeljni kapital od 2000GBP-a. A valjda i kužimo ekonomiju bolje.

I ne moraš u VAT dok ti je promet manji od 82.000GBP.


E sad, treba ti bankovni račun i tu počinje seks.
Možeš koristiti HR račun i to je brže i lakše, ali si onda u istim govnima koja pokušavaš izbjeći.
Ako želiš otvoriti UK račun, e tu ćeš vjerojatno imati zajebancije. Ja nisam otvarao u UK-u, ali je frend.
Uglavnom, dogovorio sve, kao papiri će ga čekati i samo potpiše.
Došao u London potpisati i naravno, problem. Da ne prolazi credit score check. Čovjek sve ledžit i to, ali kako nije zaveden nigdje u njihovim evidencijama, pa po defaultu smatraju da nije prošao provjeru.
Uglavnom, čovjek se vratio kući neobavljena posla.

Ako se odlučiš za to, potvrdi 10 puta da su ti napravili sve provjere, uključujući CBC i da je sve spremno za potpisivanje. I napravi to mejlom a ne telefonom, da imaš pisani trag.

Što se tiče priče o podružnici, za web shop se vjerojatno da nešto iskombinirati (UK web shop fakturira nekom ovamo npr. logističke usluge).
Preopručujem ti ovaj knjigovodstveni servis za raspitat se. Frend ih je koristio (nisu na tavanu) i imaju iskustva sa stranim tvrtkama normalne veličine.

Razmisli i o Estoniji. Ne znam nikoga sa osobnim iskustvom, ali dosta ih hajpaju a sve živo imaju na netu. I ova spika sa e-residentshipom je sjajna.
MahnitiTapir is offline  
Odgovori s citatom