Pogledaj jedan post
Old 10.03.2017., 10:23   #19
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, u potrazi sam za kvalitetnim poljoprivrednim zemljištem veličine max. 1 hektar 2-5km od mora jer nas zanima bavljenje kombinacijom turizma + poljoprivrede

Nažalost, nisam agronom a jako me zanima koje bi lokacije bile među ponajboljima u HR za dotično (omjer kvalitete - cijene - uloženog rada). Bio sam i Istri i tamo izgleda jako lijepo sve ali i skupo istovremeno i čini se da mi da vode ima posvuda po unutrašnjosti pa od poljoprivrede dosta vrsta uspijeva i nema nekih gadnijih nepogoda tipa suše, požari i sl. ali je opet dosta skupo ...koje druge lokacije u HR 2-5km od mora bi po vama bile ponajbolji izbori?
Jel postoje nekakve studije/ispitivanje tla i sl. sa svim pokazateljima?
Razmišljamo o maslinama, lješnjacima itd. ali smo otvoreni i za druge ideje...

Hvala puno, pozdrav
Ja bih ti preporučio obrnutu: jako puno jeftine zemlje uz more.
Moraš ionako kupiti minimalno 3 hektara da bi mogao nešto graditi.
Na jednom hektaru smiješ sagraditi samo spremište za voće. A turizam možeš zaboraviti.
A kvalitetna zemlja recimo u Ravnim kotarima ili velikim otocima nije baš jeftina. A pogotovo ne 3 hektara u komadu !!

Evo primjer jedne megaparcele uz more na mome otoku:
http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-79194985.jpg

Velika parcela uz mora površine 4 hektara gdje je moguće dobiti građevinsku dozvolu za tkz. OPG imanje , površine 400 m2.
Također i mogućnost izgradnje veza.

Ovdje se možeš baviti uzgojem koza. Te dobiti poticaje za kozarstvo plus poticaji za 4 hektara pašnjaka.
Treba samo staviti ogradu okolo i napraviti nadstrješnicu. Ova površina je dovoljna za 20-30 koza.
Ne moraš biti ovdje cijelo vrijeme prisutan jer koze se snađu same. Normalno, ako ih držiš samo zbog mesa. Mužnja je druga stvar.

A turizam ? Evo primjera što tu možeš sagraditi: http://www.aalto.hr/en/architecture/opg-banovic

Uvjet je imati minimalno 3 ha.

Zadnje uređivanje krena : 10.03.2017. at 10:44.
krena is offline  
Odgovori s citatom