Pogledaj jedan post
Old 29.08.2017., 11:57   #260
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja cak ne razmisljam o tome sto bi ona eventualno napravila, da izvede neko sranje, razmisljam o situacijama koje se mogu dogoditi za koje znam da bi ju prestrasile i uznemirile.
evo prosle godine je malicka od sujede (2 razred) rezala kruh i porezala se. obicna stvar, svakodnevna, ali dijete se izbezumilo jer krv nije stala odmah. bila je sama, izasla je iz stana i otisla preko ceste susjedi koja je srecom bila kuci ali vrata su se zalupila i nije mogla vise doma.
sve je to dio odrastanja, nove i nepredvidjene ruzne situacije, ali ja zbilja ne zelim da se moje dijete s njima susrece sa 6 ili 7 godina.
smatram da je 9-10 g sasvim ok za to i da nece ostati uskracena za nista ako bude sama kuci cijeli dan s 9 godina umjesto sa 6.
A ne govorim ni ja da dijete od 6 treba biti 8 ili 9 sati doma, to i nije neka mogućnost s tim boravcima do trećeg, je li.

O situacijama o kojima pričaš može se razgovarati, ono što mogu reći kao mama koja je dijete pustila doma u prvom polugodištu prvog razreda, a bio je sam do 14:30 najčešće, ali i do 17 bar dvaput na tjedan, jest da je najbitnija priprema i dogovor.

Djetetu se lako usadi da u slučajevima koji ga uplaše nazove tvoj broj, da zna brojeve hitne, policije i vatrogasaca, da su mu ti brojevi napisani na vidljivu mjestu jer u slučaju panike ima mjesto na kojem to piše.

Strah nije smrt niti je negativan, iz straha se isto uči.

Ali realno, teško da će prvašići ostajati sami, većinom počnu u drugom ili trećem, otad već i u školi uče o ostajanju doma i situacijama koje se mogu dogoditi ako ti kao roditelj nisi već prošao s djetetom neke osnove.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom