Pogledaj jedan post
Old 09.09.2016., 17:06   #30
Quote:
Mikulenas kaže:
dakle, za tebe David Cameron nije konzervativac? kolko ja znam zakon o gay brakovima u VB izglasan je i stupio na snagu prije 2 godine, za torijevske vlasti. za zapadnu Europu ništa neobično, čitava paradigma konzervatizma je evoluirala. kao što su, na primjer, evoluirale paradigme socijaldemokracije ili patriotizma. (sve to ima logičnu ekonomsku pozadinu suvremenog kapitalizma koju liberali u pravilu ignoriraju, no to je druga tema).
A kako je stupio na snagu? NIje li Camerun bio izlozen gotovo pa pobuni vlastitih torijevaca zbog tog zakona? Nisu li amandman nazvali " unistavajucim" ?Da, zakon je izglasa, tijesno i jedva uz veliki otpor.
Drago mi je da postoje ljudi poput Cameruna, to je znak da se ide na bolje i medu konzervativcima, ali otpor koji je njegova podrska tom zakonu izazvala govori da je to jos jako daleko od zadovoljavajuceg.
Da, stvari se mijenjaju, ali kako to obicno biva kod konzervativaca... vrlo sporo. Odlika konzervativizma bas je opiranje novom i promjenama. Sada je "neprijatelj naseg nacina zivota" netko drugi, pa su LGBT osobe van fokusa, sto ne znaci da se nece vratiti u fokus.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom