Pogledaj jedan post
Old 05.07.2017., 22:36   #341
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Čim se spomene orgonska energija, ja se prvo sjetim Williama Reicha koji je osuđen na zatvor zbog ako se dobro sjećam prevare zato što je umjesto orgonske energije prodavao - ništa. Tamo je ubrzo i preminuo. No, reći za njega da je bio obični prevarant bi bilo pogrešno. On je svakako bio vrlo slojevita ličnost i ako je bio prevarant, onda je bio vrhunski prevarant.
Problem sa orgonskom energijom je u tome da nitko nije potvrdio postojanje iste u onom obliku i sa onim svojstvima kako je to prezentirano u njegovim i drugim teorijskim radovima.
Eksperimentirajući sa kojekakvim energijama uvijek se može nešto pronaći pa makar samo i energija koja se sastoji od kvantnih fluktuacija na temperaturama vrlo bliskim apsolutnoj nuli (koju je nemoguće doseći u realnim uvjetima nego joj se može samo približiti).
Međutim, to ipak nije orgonska energija nego ipak nešto drugo.
E sad, ovakva ili onakva različita mišljenja su naravno dopuštena, kako to u znanosti uobičajeno ide, ali potvrda takvih mišljenja odnosno teorija putem eksperimenata odnosno opažanja predstavlja onaj tricky business koji čini razliku između običnog naklapanja bilo ono nečije osobno ili utemeljeno na učenjima čitavih filozofskih škola, i onoga što se u realnosti zaista i zbiva.
Pusti Williama Reicha on je zapravo zatvaran zbog nečeg drugog ,a ne zbog Orgonske energije, tako barem piše na Wiksi.Uzmimo Jamesa Demea.Pogledaj njegova istraživanja i bit će ti i više nego jasno.Pa nećemo valjda raspravljati o nečemu što je potvrđeno i što je jasno ko dan.Pa imaš i Kirilianovu fotografiju koja dokazuje postojanje aure i neke druge novije metode za istoj bazi prikaza aure.Piramide koje su građene isključivo zbog orgonske energije pa zatim eksperiment Karla Drbala sa žiletom i piramidom.Ovdje piše mnogo o tome https://translate.google.hr/translat...ne&prev=search

nijedan znanstvenik nikada nije osporio postojanje orgonske energije jer ne nemoguće osporiti nešto što postoji naočigled.To nije nešto poput svijesti o čemu smo gore raspravljali nego ovo je vrlo dokazivo i već dokazano.Čak štoviše koliko znam nijedan znanstvenik nikada nije rekao da je orgonska energija laž, barem ja nisam čuo za to.Svatko od nas može dokazati da orgonska energija postoji to je suludo o tome i raspravljati jer to je kao da raspravljamo o postojanju zraka.Ako se ne varam postojalo je puno istraživanja o tome ali onda je naglo prekinuto jer je ako se ne varam gladni američki institut koji je radio ta istraživanja naglo ugašen i od tada kao prestaju sva istraživanja orgona.Ne želi se nitko baviti s time.

Prvo ti trebaš biti svjestan i toga da znanstvenicima nije u cilju da orgonska energija postoji i da ju priznaju kao što ne žele priznati ni to da je kanabis lijek protiv raka.

Ja mogu o svemu diskutirati ali da se ne uvrijediš zaista ne bih diskutirao o postojanju orgonske energije jer to neupitno.Orgonska energija postoji ,a moj problem nije to tebi dokazati nego je problem što ima toliki broj dokaza da se meni neda sve tražiti i lijepiti tu i postati ,a sve je potpuno jasno.To je kao da moram dokazivati da postoji kisik ili kalcij.Moram priznati da me i ovako već smara tema o svijesti ,a već sam vodio najmanje 15 takvih tema u ovih 15 godina od kad sam na forumu.hr i svaki puta isto.Uvijek dođu novi ljudi s kojima diskutiram o istome ,a znam u dubini sebe da od toga nema ništa jer on već u samom startu zna da neće prihvatiti i da ga ne zanima ništa o tome jer on zna svoje ,a ja opet znam svoje.
Sin Sunca is offline  
Odgovori s citatom