Pogledaj jedan post
Old 11.07.2017., 12:19   #50
Quote:
IvanaZuss kaže: Pogledaj post
Molim vas nemojte govoriti da je to izmišljotina.
I je i nije. Nije zato što takvi psi zaista postoje. Je, zato što svatko tko se sjeti može otići liječniku i tražiti potvrdu za bilo kakvog psa koji ne prolazi nikakvu provjeru pa se dešavaju stvari poput one u linku.

Provjere za takve pse su više nego rigorozne, a vlasnik (vodič psa) treba proći isto takvu edukaciju kako bi mogao razumijeti ponašanje psa i pravovremeno reagirati u različitim situacijama, te se naučiti ponašati u različitim situacijama.

Ja vjerujem bez sumnje da je tvoj pas tebi podrška i oslonac. I meni su moji. Sva tri, od kojih jedan zadovoljava kriterije za rad s ljudima i djecom (i to radi), drugi nikako, a treći je štene sa za sada velikim potencijalom, no vidjet ćemo s vremenom kuda će nas to dovesti. I svakom je njegov pas na neki način terapija. Problem je da na te stvari ljudi gledaju subjektivno i svakom je njegov najbolji, no pas koji obavlja takve zadatke ipak treba proći testiranje. Zato ako misliš da bi tvoj to mogao, javi se nekoj udruzi koja certificira pse.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom