Pogledaj jedan post
Old 19.09.2017., 02:42   #2185
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Meni je inače zanimljivo, kako svi spominju tko sve je falio Srbiji ALI nitko ne spominje, da Srbija u bitno jačem sastavu nije nikako bila blizu finala u prošla 3 EP.

To nije fair do mlade srpske reprezentacije, koja je uzela srebro. Jarić i ostali su trebali uzet zlato u Beogradu 2005 ali nisu ništa napravili. Onda 2009 klinci vođeni tad još mladim igračem Teodosićem idu do finala.

2011, 2013 i 2015 je Srbija bila daleko od finala.

A sada je kao neka fora, da bi Srbija sa Teom, Kalinićem, Bjelicom...bila favorit za zlato? Hm, zašto, rezultati u zadnja 3 EP toga nikako ne potvrđuju?
zato sto je kvalitet ovoga prvenstva losiji nego prethodih i to znatno. smjena genercija u 3 najaca tima zadnje decenije, Spanije, Francuske i Litvanije je razlog. zbog toga je zal. i napadacke opcije sa Jokicem i Teom su neogranicene. na to bi tesko danas iko u Evropi imao odgovor. sa ova 2 panja od centara nisi mogao nista napraviti. ni p'n'r, nista, nego igrati kao SSSR 70tih na Tkatchenka.

a i Slovenija je znala imati bolji tim pa nije uzimala medalju, narocito 2009 kad ste imali sjajan tim koji je opet izgubio u 1/2 od Srbije iako je trebao dobiti. presudio je Teo u svojoj najboljoj tekmi za reprezentaciju. ima na YT za pogledat ko se ne sjeca.

tako da sve to sto si naveo mozemo gledati sa dvije strane

Quote:
dimnjacar kaže: Pogledaj post
Sad su poceli sa pricom "jugoslavenska skola kosarke ne postoji, to je srpska skola kosarke, mi smo ostale ucili igrati kosarku".

Toliko omalovazavanja drugih, na kraju su se slozili da su Srbi kosarku promovirali diljem planete. Talijani, Spanjolci, nitko nije znao sta je kosarka dok nisu dosli Srbi.

Jbt koji mitomani.
ko prati bez strasti zna da ta prica pocinje sa Acom Nikolicem. Rad sa mladima u Srbiji u provinciji je ostao na nivou i nakon raspada drzave, tako da se tradicija nastavila pa i taj termin koji se pronosi Evropom preko trenera pretplacenih za uspjeh cija imena nema smisla sada navoditi zavrsno sa da i sa jednim koji je preporodio Slovence u 3 mjeseca. ko zna zna, ko ne zna njemu je dzaba objasnjavati

Quote:
WarrenYoung kaže: Pogledaj post
Mene je iskreno sramota mojih zemljaka i medija u Srbiji koji potenciraju poreklo Dragića i Dončića.
To je jedno obično sranje.
Kao da su svi sportisti u Srbiji 100% Srbi.

Čitao sam danas izjavu Dragića koji kaže da je ova zlatna medalja za njegovu zemlju koja mu je sve dala u životu.
To je lepo pročitati i to sve govori.

Ja ne bih imao ništa protiv da i mi imamo nekog igrača koji je slovenačkog ili hrvatskog porekla, a da je vrhunski.
Drugo su ovi naturalizovani Amerikanci poput Randolpha, ali Dragić i Dončić su 100% Slovenci, bez obzira na njihovo etničko poreklo.

Slovenija je uredjena i civilizovana zemlja i očigledno ljudima koji dodju u nju nije teško da je prihvate kao svoju.
to treba gledati drugacije. nista neobicno. Slovenija profitira sa drugom pa i trecom generacijom imigranata iz bivsih nerazvijenih Yu republika koji su se naseljavali za vrijeme bivse drzave u najrazvijeniju republiku zbog posla i boljeg zivota. donjeli su svjezu krv, nove gene, i Sloveniji se vraca kroz renesansu ekipnih sportova zadnjih godina, ne samo kosarke. slicno je i u drugim naprednim evropskim zemljama, Francuska, Njemacka, Engleska, o USA da ne pricamo.
__________________
"Have you ever considered any real freedoms? Freedoms from the opinion of others... even from the opinions of yourself."

Zadnje uređivanje gradskodete : 19.09.2017. at 03:36.
gradskodete is offline