Pogledaj jedan post
Old 06.05.2008., 00:02   #12
Evo hvatam malo vremena da odgovorim, zasad samo na prvi dio insanovog posta (ostalo kasnije)...
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
E sad Hleb , bio je nešto belaj, čini mi se u Saudiji, neka je osoba ženskog spola ušla u vozilo sa muškarcima i ovi je silovali kasnije, i na kraju je sud nju okrivio. Ovo sam pojednostavio do krajnjih granica. Predpostavljam da si ti dobro informiran o ovom slučaju, jer vidim da brineš za čovječanstvo , pa da ne detaljišem.

Onako kad sam čuo nije mi bilo čudo, jer u našem zakonodavstvu, po mojoj logici, ima ono nešto slično ko kad se dodje do dokaza na neispravan način ne mogu se koristiti u optužbi pa se kriminalac izvuče, i ne može se teretiti, nažalost. To si vidjeo u mnogo filmova. Meni se takvim činio i ovaj slučaj, jer žena ne smije, po zakonu tamošnjem, uči u vozilo sa muškim osobama koje joj nisu blizak rod, tako da je startno ona kriva, ti kao čovjekoljubac sigurno vidiš neku veču dimenziju no nebitno tek tako navodim kao različitu perspektivu.
...
Pa da, vidim veću dimenziju. Iz veće dimenzije se vidi smisao u suzbijanju motiva da se dokazi pribavljaju na neispravan način, što je pozitivno nastojanje u globalu, iako je grozno kad se radi toga kriminalac izvuče. A smisao ovog drugog, naime tretmana žena koji si naveo, je samo u tome da ih se sistematski drži u podređenom položaju, koristeći (i) zakon kao oružje.

Ne treba biti posebno veliki čovjekoljubac da bi se zabrinuo što se sve češće čuje ono tvoje "nije mi bilo čudo" kad se dogode takve stvari.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom