Pogledaj jedan post
Old 27.03.2010., 16:38   #15
Quote:
emz kaže: Pogledaj post
Prošle godine otvorila sam obrt u koji sam uložila materijalna sredstva, predala sam zahtjev za poticaj za žene poduzetnice, početnice sa početkom otvaranja obrta. Lokalna obrtnička komora mi je dokumentaciju provjerila i potvrdila kao valjanu. Kako sam u Svibnju otvorila obrt, realno je da kao početnik nemam djelatnika. gdje me je Hamag odbio jer upravo nemam djelatnika. Uložila sam žalbu i pitam se kakve koristi od svega toga. Ovdje se navodi da djelatnik mora imati ugovor na neodređeno. Gdje početnik može garantirati za djelatnika, kada mu treba barem 2 godine da stvori tržište za sebe uopće. Također kao početniku obrtniku, niti jedna banka ne daje kredit bilo koje vrste, a posao traži stalna ulaganja. Cijene doprinosa i materijala, alata se dižu, početnike nitko u državi niti podržava, niti štiti, niti potiče da napreduju.
evo mene opet, ono prije 2 godine propalo. sad imam novu ideju al para naravno NE. i trazila bih poticaj za POKRETANJE biznisa, a ne za pokrivanje troskova vec otvorenog biznisa. jer ga bez pocetne love nit ne mogu pokrenut. nemam pojma jel imam šanse


treba se dobro raspitat na tel: 0800 234 505
huh, znaci kod davanja zahtjeva treba vec imati nekog zaposlenog na neodređeno

Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
cure, bez oklijevanja odmah kliknite na

http://http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618
natjecaj je vec poceo, nemate puno vremena
Ovaj Javni poziv otvoren je 45 dana od dana objave.

KLASA: 311-01/10-01/65
URBROJ: 526-12-02/1-10-2
Zagreb, 26. veljače 2010.


nasla sve poticaje tu: http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618

UVJETI:

3. KORISNICI I UVJETI DRŽAVNE POTPORE

Korisnici državne potpore po ovom Projektu su subjekti malog gospodarstva: obrti, trgovačka društva i zadruge (osim onih koji obavljaju primarnu proizvodnju poljoprivrednih proizvoda i ribarstvo), definirani Zakonom o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 29/2002.) i Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 63/2007.) u većinskom (51% i više) privatnom vlasništvu žena državljanki Republike Hrvatske, koji:

• pozitivno posluju (sa izuzetkom gospodarskih subjekata osnovanih tijekom 2009. i 2010. godine),
• imaju sjedište na području Republike Hrvatske,
imaju najmanje jednog zaposlenog na neodređeno vrijeme uključujući i vlasnicu,
• posluju najmanje jedan mjesec prije objave Javnog poziv
a,
• imaju upis novog obrta s početkom rada,
• imaju podmirene obveze prema državi i zaposlenicima,
• koji su namjenski opravdali bespovratna sredstva dobivena u 2009. godini.- ovo mi nije jasno? sta mozes svaku godinu traziti poticaj iznova?

Dakle, ne mogu traziti poticaj za OTVARANJE obrta, nego samo potporu za vec otvoreni obrt. i moram bit stalno zaposlena u vlastitoj firmi, sto znaci ne mogu to prvu godinu raditi kao posao sa strane, dok ne vidim hoce li uspjeti...a ekipa koja dobije otkat rijetko ima love da pokrene vlastiti posao...
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje NoWa : 27.03.2010. at 16:53.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom