Tema: Šarlah
Pogledaj jedan post
Old 01.03.2011., 08:02   #19
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Javi se pedijatru opet. Ovo kako opisuješ meni zvuči na adenovirozu- dakle, puni nos, temperatura konjuktivitis i upala grla. Streptokokna upala grla obično ne ide sa kataralnim simptomima, tj. curećim nosom i konjuktivitisom. Ovo crvenilo lica može biti možda reakcija na antibiotik. Kod šarlaha se osip javlja 2.-3. dan bolesti.
Hvala puno na odgovoru.

Bili smo kod pedice jučer popodne, njoj se čini sve ok. Do tad je crvenilo na licu već nestalo pa sam joj samo mogla opisati kako je izgledalo i kako je zahvatilo lice, drugog crvenila po tijelu ni osipa mala nema.

Kaže doktorica grlo je ok, nije više crveno. Poslala nas vadit krv, svi parametri mirni, leukociti 11, ukinula antibiotik. Danas moramo još ići da vidi drugi dio nalaza krvi, jučer je samo onaj "hitni" bio gotov, pa je rekla da ćemo još po drugom dijelu vidjet treba li antibiotik ili ne.

Iskreno i meni se činilo da je crvenilo od antibiotika jer je mala se zacrvenila dva tri sata nakon uzimanja, samose zacrvenila cijela, onako u licu kao da ima temperaturu, čak sam joj i mjerila ali nije imala. Do jutra su joj ostali samo obrazi crveni kao da ju je netko ispljuskao.

Kaže doktorica da joj se čini da je to virusni eritem, štogod to bilo (juečr sam guglala ali nisam ništa pametnija. Mojoj se crvenilo nije proširilo na druge dijelove tijela).

Ma mene je zbunilo to što su nam dežurne pedijatrice koje su gledale grlo rekle da je crveno "s točkicama", obje su napomenule da treba antibiotik, čak su rekla da (ako je streptokokna upala) odmah biti bolje od antibiotika, no da treba antibiotike pit deset dana. A maloj je gotovo odmah bilo bolje poslije antibiotika, imala sam osjećaj da već za par sati lakše guta i diše, da joj grlo nije naoteklo, nije više hrkala dok je spavala. Tak da me malo frka što joj je njena pedica ukinula antibiotik.Maloj je sad grlo ok.

Može li mala imati posljedice ako ne popije tak antibiotik do kraja, tih deset dana (pa da se na kraju ispostavi da je bio streptokok pa ponovno bukne upala)? NJena pedica nije vidjela kak je izgledalo grlo na početku.

Hoće li po krvnoj slici moći se znati kaj se događa/lo?

NIje da ne vjerujem pedici, pogotovo zato što je tražila krvnu sliku, ali me frka jer je nije vidjela na početku bolesti.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom