Pogledaj jedan post
Old 07.06.2013., 01:25   #16
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Normalno da ne možemo na saturna utjecati kao na osobne planete, ali isto tako on nije jači od nas kao što su uran, neptun i pluton..
Saturn je sazrijevanje pa je bolje da što manje grešaka napravimo prije njega, da ih kasnije ne moramo ispravljati pola (ili cijeli) život..
A kad sazrijemo onda je saturn više u našoj vlasti nego mi u njegovoj..
Takav je i uran ali tek oko 42g., ali na žalost ne kod svih ljudi, nego samo kod onih koji su oslobođeni u glavi i otvoreni prema novome..
A neptun i pluton su još uvijek izvan naših dosega, nikakve godine nam ne mogu pomoći da ih dosegnemo, oni više rade nama nego mi njima (kao i uran do 42g)
evo ovako, ja zbilja poštivam svačije astrološko iskustvo, pa tako i tvoje. vjerujem da si uložio dosta truda u proučavanje astrologije te da ne bubaš na osnovu ničega. no, isto tako mišljenja sam da osim proučavanja literature, praktičnih radova, dobar astrolog mora biti imati i izraženu crtu intuitivnosti i kreativnog razmišljanja. slobodnije rečeno, mora biti sposoban razmišljati van kalupa. dakle, uopće ne sumnjam da ljudima želiš pomoći sugerirajući im na teškoće koje im saturn može donijeti i shodno tome predlažeš odgađanje ili izbjegavanje teškoća koje saturn nosi. no, ja se ne mogu ne osvrnuti na osnovne životne istine tipa:

- mudro je i lakše učiti na tuđoj koži, ali najbolje učimo na vlastitoj
- nije svako zlo za zlo. ilitiga- koliko si puta kao čovjek svjedočio o tome da su ljudi upravo preko teških i ružnih iskustava došli do pozitivnih ishoda, rezultata i neupitnih spoznaja. slikovito će možda biti jasnije. zamisli da se nalaziš na raskrižju puteva. jedan od njih je divlji, grub, bez oznaka, drugi je fensi- šmensi autoput sa svim mogućim "olakšivačima". naravno da ćeš pomisliti da bi bilo pametnije da kreneš lakšim i sigurnijim putem, ali tada nemaš pojma da cilj kojem težiš stoji na kraju onog teškog puta od kojeg si tako strahovao, a da je ovaj fin road to nowhere.

ono što želim reći jest da nam saturn daje upravo onu lekciju koju trebamo, i ako ona treba biti teška, neka bude. jasno mi je tvoje stajalište o stupnju zrelosti za određene stvari. tako se u primjeru gdje ste se ti i saša prepucavali oko saturna u sedmoj, razumijem što si htio reći kad kažeš da do saturnovog ciklusa nemamo potrebnu zrelost za uhvatiti se u koštac sa satunom te da je to razlog zbog kojeg treba s njim pričekati i kako rekoh, donekle se slažem s tim. no, isto tako, jesi li razmišljao o tome da zbog drugih stvari u natalu nije dobro da se svaka osoba suzdržava od saturnovih lekcija prije njegovog povratka, samim tim jer je saturn karmička planeta?

kao osoba koja voli saturna i imam ga naglašenog u karti i u relativno dobrim aspektima moguće da vidim subjektivno i ne razumijem procese sa teškim aspektima i eventualnu nužnost suzdržavanja.

čisto radi boljeg razumijevanja podijelit ću osobnu priču. ja imam urana u sedmoj. ja sam uvijek nekako na podsvjesnoj razini znala da će moj ljubavni život biti buran još i dok nisam znala za sve svoje natalne postavke, i uvijek sam podsvjesno nosila tu sliku sebe kao neke "slobodne" žene. ne prejako emancipirane, ali definitivno ne (tradicionalno) ubračene. i guess what, udala sam se sa 17. god. sad, da sam tada toliko bila zaokupljena astrologijom kao sada, eventualno se konzultirala s nekim bilo bi i više nego kristalno jasno da se trebam kloniti braka kao vrag od tamjana, ali ja ne mislim da je taj težak i vrlo dug životni period koji je na kraju ipak završio razvodom bio promašaj. iz tog braka imam troje divne djece, puno sam naučila o sebi itd. da ne nabrajam dalje. da, sve to nauštrb faksa, karijere, istraživanja kojima oduvijek težim, ali ja nekako vjerujem da ipak nisam promašila put kojim sam trebala ić iako me je donedavno jako pralo to žaljenje- I wish I wasn't...što bi bilo da sam.....itd.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom