Pogledaj jedan post
Old 10.08.2011., 15:58   #76
Quote:
MilkoTron kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Godišnji je gotov, a tako sam dobio i pristup internetu. Moram priznati, zanimljive rasprave su se otvorile. One nisu ništa novo u krugovima ljubitelja i poznavatelja sustava treninga. Ako na svijetskoj razni ta rasprava nije urodila plodom, teško vjerujem da će uroditi plodom na našoje temi Crossfit treninga.

Kada sam otvarao temu nisam se nadao da će se u ovoj mjeri napadati Crossfit kao trening, odnosno nisam se nadao da ćemo ga mi koji ga malo bolje poznajemo morati toliko braniti.

Ja mogu suditi na svom primjeru i zaključivati na osnovu drugih sportaša što je to loše u cijeloj priči. LOŠE je što se sudi na osnovu par pojedinaca koji su ovisnici o treningu...pa čak bi se usudio reći ovisnici o pretreniranosti.
Ja se ne zbrajam u te a smatram da moje ozljede govore o tom::::

:::: Bio sam profesionalni sportaš. U svojoj karjeri sve ozljede dobio sam kada su me treninrali tzv. stručnjaci...."nogometni" kvazi treneri... Da se razumjemo. To su bile najbolje zg nog. škole DINAMO i ZAGREB

Sa 16 godina operirao sam desno koljeno prvi put...ruptura križnih ligamenata
Sa 19 godina 2 put isto koljeno, Rekonstrukcija hrskavice

sa 17 prilikom pada također na trening, nesretan slučaj, vanjski prelom ljevoga lakta i ruprura ligamenata lakta.

Prilikom rehabilitacije hrskavice počeo sam se upoznavati sa treningom odnosno sa sustavom treninga. Od tada sam veliki zaljubljenik u sve sportove kojima se bavim rekreativno...to je moja velika ljubav i zadovoljstvo.

U MOJOJ TZV TRENERSKOJ KARJERI (nisam školovani trener, već dip.ing. energetike (viski napon) FER)
Mogu se pohvaliti da sam bez ozljeda, ne sam bez ozljeda nego mi je koljeno bolje nego ikada i jače nego ikada...
Što se tiče lakta od operacije vučem nestabilnos i pomak u samom zglobu lakta, što se iskreno nadam da će prim. Bojanić rješiti do kraja godine s operacijom.

Ja sam samouki trener kojem su poznate sva bitna literatura kineziološ. fakulteta i puno puno šire od toga....
Sve potpisujem...
Rasprava koja se povela, u svakom slučaju, je dobro došla. Možda će ljudi to prepoznati kao trening za njih ili neće. Glavno je da su izloženi informacijama. Ono što me smete u cijeloj priči jest baratanje s polu informacijama koje se izvlače ne bi li se ocrnio jedan sustav treninga. Moje mišljenje o CF-u jest pozitivno, ali smatram da takav trening može ostaviti posljedice na ljudsko tijelo ukoliko se ne primjenjuju metodički postupci prilikom svakog treninga. I ono što je bitno, inzistirati na pravilnom izvođenju svih pokreta prije nego što se uključe u WOD.

Lijepi pozdrav
smislenikrug is offline  
Odgovori s citatom