Pogledaj jedan post
Old 06.11.2009., 15:32   #10
Quote:
aammaatteerr kaže: Pogledaj post
jel ste ti i susjed suvlasnici jedne nekretnine???Ako je to tako onda znači da kuća ide u bubanj i svaki će dobiti para u omjeru koliko imete suvlasništva u toj nekretnini s tim da i ti i susjed možete u dražbi sudjelovati,pa ko ponudi više.Ti i susjed jedino imate privilegiju što nemorate plačati predujam za papirologiju tako da se vi uključite kako god i ponudite max koliko ste spremni platiti da steknete puno vlasništvo.Ukoliko dobijete susjed u postotku dobija para a ako sused pobjedi onda njemu kuća a vama pare.Ako pobjedi netko treći,onda trečemu kuća a tebi i susjedu pare
da oživim malo temu...

ovako, suvlasnik sam kuće s drugom osobom u omjeru 1/4 moja i 3/4 vlasništvo druge osobe. Sve je upisano u zemljišnu knjigu i bez tereta. Kuća je katnica i podijeljena je na dvije cjeline. Dogovorom je meni pripao kat (oko 60 kvadrata) a toj drugoj osobi prizemlje i podrum (oko 150 kvadrata). Situacija je takva da ja živim u svome dijelu kuće, a ta druga osoba ne živi u toj kući i sada ona hoće to prodavati. Pošto ja nisam za prodaju ona je rekla da će dati kuću na dražbu i da ću ja dobiti moju te novce za četvrtinu kuće. E sada, ja sam svjestan da cijena na dražbi ide do 50% tržišne vrijednosti, pa me stoga zanima imam li ja zakonsko pravo stopirati da ta kuća ode na dražbu iako sam vlasnik samo 1/4 nekretnine? I ako da, kako ide ta procedura?

I još jedno pitanje. Ako ipak dođe do dražbe, mogu li se ja uključiti u tu licitaciju? I kolike su mi realne šanse u praksi da baš ja ponudim najveću cijenu? Jer zna se kako to ide sve, mislim na "inside" informacije.

Eto nadam se da će netko pomoći. Hvala!
El_Chino is offline  
Odgovori s citatom